EKONOMİ

Suriyeli iş adamı 1.000 kişiye daha istihdam sağlayacak

Suriyeli İş Adamı Hüsam Eddin Tatari, Kahramanmaraş'ta yüzlerce kişiye istihdam sağlıyor. Tatari, Türkoğlunda kurduğu Fabrika ile 1.000 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Suriyeli iş adamı 1.000 kişiye daha istihdam sağlayacak

Suriye'nin önemli iş insanlarından ve sevilen ailelerinden biri olan Tatari ailesi savaş sonrası tüm varlıklarını Kahramanmaraşta yatırıma dönüştürmüştü. Suriye de bulunduğu dönemde Tekstil sektöründe Dünya markalarına üretim yapan Tatari Tekstil, Kahramanmaraş'ta hizmete başladığı günden bu yana yüzlerce Kahramanmaraşlıya istihdam sağlıyor. Faaliyetlerine başladığı günden bu yana yüzlerce Kahramanmaraşlıya istihdam sağlayan Hüsam Eddin Tatari, Türkoğlunda kurdukları yeni Fabrika ile 1.000 kişiye daha istihdam sağlayacak. Çalıştıkları tüm ürünleri ihrac ederek Türkiye'ye ciddi bir döviz girdisi katkısı da yapan Tatari Tekstil, büyümeye ve üretmeye devam ediyor. 

Okumuş ve Güvenç ziyaret etti. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celaleddin Güvenç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Tomsuklu OSB Başkanı İş Adamı Mahmut Arıkan ve iş adamları Tatari Tekstilin 1.000 kişiye istihdam sağlayacak yatırımını yerinde incelediler. Fabrika gezisinde ise gelen heyete İş Adamı Hüsam Eddin Tatari eşlik etti.