GÜNDEM

Tolga Ağar kimdir?

Tolga Ağar kimdir?

 

Mehmet Ağar’ın Oğlu Tolga Ağar Kimdir, Kaç Yaşındadır? Tolga Ağar’ın Görevi Ne?

10.05.2021

ikahraman

Onedio Üyesi

12K0

 

Eski İçişleri Bakanlarından olan Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, AKP Elazığ Melletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi ile Ak Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü görevini üstlenmektedir. Son günlerde Sedat Peker’in Youtube üzerinden yaptığı açıklamalarda gündeme gelen Tolga Ağar’ın hayatı sosyal medyada gündem oldu. Peki, Tolga Ağar kimdir, kaç yaşındadır? İşte Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ın merak edilen hayatı ve siyasi kariyeri…

Tolga Ağar Kimdir?

Zühtü Tolga Ağar, 8 Aralık 1975’te Ankara’da doğdu. Eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan Tolga Ağar’ın annesinin adı Emel’dir.

Tolga Ağar, İstanbul Şişli Terakki İlkokulu başladığı eğitim hayatına sırasıyla Ankara Yükseliş Ortaokulu ve İstanbul Semiha Şakir Bilge Kağan İstek Vakfı okulları ile devam etti.

Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri, Boston Mount İda College`da burslu olarak Ekonomi ve İşletme bölümlerinde çift anadal lisans eğitimleri aldı.

Tolga Ağar, Hong Kong Türk İş Adamları Topluluğu Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası üyeliği ile Kurucu üyesi olduğu Elazığ Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyelikleri gibi görevler üstlendi.

İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, AK Parti Elazığ Milletvekili, Meclis Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve aynı zamanda AK Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü olarak çeşitli görevlerde bulundu.