Yerel

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu Memleketine Geldi!

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Kahramanmaraş havalimanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu Memleketine Geldi!

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı seçilen Şeref Eroğlu memleketi Kahramanmaraş’ta hemşehrileriyle bir araya geldi.

Olimpiyat İkincisi Olarak Gelmişti, Şimdi Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Olarak Geldi!

Başkan Eroğlu Kahramanmaraş'a gelmeden önce yaptığı açıklamada: “Kahramanmaraş şehri benim doğduğum, büyüdüğüm şehir. Bu güzel şehir benim ruhumun, kimliğimin, benliğimin oluştuğu yer. Bütün hemşehrilerimle buluşmaya geliyorum. Her zaman Allah’tan beni, aileme ve doğduğum topraklara mahcup etmemesini istedim. Çok şükür Rabbim beni bugüne kadar mahcup etmedi. Daha önce Avrupa ve dünya şampiyonu, Olimpiyat ikincisi olarak gittiğim Kahramanmaraş’a bu kez de Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı olarak gidiyorum. Her zaman benim yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş’lı tüm hemşehrilerimi hasretle kucaklamaya gidiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Büyük Coşkuyla Karşılandı

Havalimanında büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Eroğlu, girişte ziyaretçilerle selamlaşarak fotoğraf çektirdi. Ardından Mado'nun fabrikasına uğrayarak kendisine bu yolda desteğini esirgemeyen Mehmet Kanbur'u ziyaret ederek elini öptü. 

'Bize Babalık Etti'

Başkan Eroğlu Mehmet Kanbur'un elini öptükten sonra "Mehmet abi bizim her zaman yanımızda olmuştur, bize babalık etmiştir." dedi.

Mehmet Kanbur ise konuşmasında; "Bunlar bizim evladımız, Mehmet Kanbur olarak değil bir abi olarak, büyükleri olarak söylüyorum. Örf ve adetlerine bağlı olan insanlar onun için kendisini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.