EKONOMİ

Veysi Kaynak’ın satın aldığı Denge Holding rekor zarardan kar’a geçti!

Ak Parti Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın sahibi olduğu Denge Holding rekor zarardan Kar’a geçti.

Veysi Kaynak’ın satın aldığı Denge Holding rekor zarardan kar’a geçti!

2020 senesinde, Denge Yatırım Holding ortaklık yapısında değişiklik yaşandı. Yapılan değişiklik, mali yapıya beklenenin de üzerinde bir etki sağladı. Şirketin yeni sahibi olan Veysi Kaynak, siyaset ve iş dünyasında yakından tanınan bir kişilik.

Salgın sürecini fırsata çeviren pek çok şirket bulunuyor. Bunlardan biri de Denge Yatırım Holding oldu. 2019 senesinde 54 milyon TL zarar açıklayan şirket, 2020 yılını 432 bin TL kar ile kapatmayı başardı. Bu hususta şirketin mali yapısında pek çok değişim yapıldı. Denge Holding toplam varlıkları 52 milyon TL’den, 156 milyon TL’ye artış gösterdi.

Ayrıca Veysi Kaynak daha önce de Borsa da işlem gören dev şirket Serve Film Prodüksiyonu satın almıştı.

Veysi Kaynak kimdir?

Denge Yatırım Holding’in yeni sahibi Veysi Kaynak, siyasi dünyada tanınan bir isim. Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcılığı, Kahramanmaraş Belediye Başkanvekilliği, Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, AK Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı makamında bulunan Veysi Kaynak, bir dönem Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde de yer aldı.

Kaynak ayrıca, BM Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi (IACA) Başkan Yardımcılığı görevini de başarıyla yaptı. 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili seçilen Kaynak, 23. Dönem Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve Adalet Komisyonu Üyeliği, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanvekili, Adalet Komisyonu Üyesi, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve 65. Hükümet içerisinde Başbakan yardımcısı olarak görev aldı.