DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Dyt. Muhammet Yıldız
Dyt. Muhammet Yıldız
Giriş Tarihi : 02-12-2020 22:55

Covid-19'un önüne Propolis ile geçin

PROPOLİS NEDİR?

Propolis; Arıların peteklerinin sterilasyonunu sağlamak, mantar, bakterile ve böceklerden korumak, peteklerin onarım ve güçlendirmesini sağlamak amacıyla kullanılan yapıdır. Arılar propolisi üretmek amacıyla bitkilerden elde ettikleri maddeleri kendilerine has salgılarla birleştirerek toplantıya bölgeye göre renkleri değişecek şekilde bir araya gelir.

-Yağ yakımını hızlandırdığı bilinmektedir.

-Propolis, c vitamini ve çinko ile kombine edilerek tıpta pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.

-B1, B2, C ve E vitaminleri ve kalsiyum, demir, magnezyum, çinko potasyum gibi pek çok vitamin ve minerali yapısında bulundurmaktadır.

-Antibakteriyel, antienflamatuar, antiviral etkileriyle vücudun genel yapısının korunmasına katkı sağlamaktadır.

-Karaciğerin yenilenme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir.

-Bazı solunum sistemi rahatsızlıklarında, virüs ve bakterilerden kaynaklanan rahatsızlıklarda, mide ve bağırsak rahatsızlıklarında düzenli kullanımla olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

-Yara iyileştirici etkisinin olduğunda yapılan deneylerce ispatlanmıştır. Doku iyileştirici ve yenileyici etkisi ile yanık ve benzeri pek çok doku hasarının onarılmasında kullanılmaktadır.

-Alkol ile kullanılması sakıncalıdır.

- İçeriğindeki ‘’Kumarin’’ isimli maddeden kaynaklı olarak cerrahi bir operasyona yakın ve kanama riski olan durumlarda da kullanılmamalıdır.

-Arı ürünlerine allerjisi olan bireylerin kullanması doğru değildir.

Etken maddesi yüksek ve toksik maddeler içermeyen ürünün alınması önemlidir. Bu yüzden iyi analiz edilmiş ürünleri kullanmak çok önemlidir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA