DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Serdar Bursalı
Serdar Bursalı

Salgın laneti ve Kahramanmaraş gerçeği!

2020 yılına o kadar şey sığdı ki yaşadığımız her felaket ayrı ayrı yüzyılın olayı olur. Perde henüz kapanmadı. Filmin belki de henüz ilk aksiyon sahnelerini izliyoruz. Ama şimdiden o kadar nefes tutulası anlar yaşanıyor ki korkmayan da ne biliyim ya dokuz canlıdır ya da canından bezmiş.

İlk salgın yayılmasında komşumuz Gaziantep inim inim inlerken biz sokakta fink atıyorduk. İbreler komşu da tamamen kırmızı biz de piknik alanlarında halay çeken bile vardı. Bir oksijen depolamak nefes almak yerine mangal dumanı ile gözümüzü ovalarken, şehirde halk arasında konuşulan Gazianteplilere piknik alanlarını yasaklayalım çıkışıydı. Vurduğun yerden vurulursun demişler. Gün geçti devran döndü Covid-19 yayılımında Kahramanmaraş, Türkiye de zirveye oynar hale geldi. Biz önlem varken Maskeyi cebimize cesareti de salgın illetine rehin koyduk. Bana birşey olmaz diyenlerin çoğu şimdi Corona ateşi ile sınav oluyor. Çalma el kapısını eli gücüyle çalarlar kapını var gücüyle demişler. İnşallah ders alırız.

Kahramanmaraş Valiliği son toplantıda önemli bir karar aldı. Topluma açık yerlerde sigara içmek yasak. Yasağı tiye alanda var şikayet eden de var. Peki bu kararın çıkmasına sebep olan nedenleri hiç düşündünüz mü? Yahu sigara ne alaka diyenler uygulamayı açıp kan kırmızıya dönen Kahramanmaraş Covid-19 risk haritasına baksın. Dün gece apartman görevlisi olarak hayatını idame eden aileden yakın bir akrabamın endişesi vardı. İlgilendiği iki apartmanın neredeyse yarısının Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi ve ekledi. "Covid-19 testi pozitif çıkanlar temaslı olduklarını kimseye söylemiyor" yani evinde oturup kendini karantinaya alması gerekenler sokakta fink atıyor. Ee biz ne yapacağız? İnsanın cahili toplumda canlı bomba misali geziyor. Ben kısıtlamaların daha da artmasından yanayım. Maalesef biz toplum olarak başımıza felaket gelmeden akıllanmıyoruz. Ee akılsız başın cezasını da çekmek şart. Ya kendimize gelip önlem alacağız ya da birer birer sevdiklerimizin bir kısmını bu illetten inlerken göreceğiz hatta bazılarımız hayatını bile kaybedecek. Şu yakın teması bırakıp önlemlerimizi alsak, sevdiklerimizi de şu iletin kucağına bırakmasak olmaz mı? Lütfen demiyorum. Allah aşkına şu uyarıları dikkate alalım. Sevdiklerinizi korumanın tek yolu önlem almak. Sağlıkla kalın inşallah! 

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sizce, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı kim olmalı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA