Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 23:18

Balıkçılar Derneği’nden Organizasyona Davet

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği, 4. Balık Festivali’ni Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenliyor. Festival, Kahramanmaraş'taki balıkçılık sektörünün yeniden canlanmasını amaçlıyor ve depremde kaybedilen vatandaşları anma etkinlikleri ile zenginleştiriliyor.

YEREL
Balıkçılar Derneği’nden Organizasyona Davet

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği, 4. Balık Festivali’ni düzenlemeye hazırlanıyor ve tüm vatandaşları bu özel etkinliğe davet ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan festival, Kahramanmaraş'ın balıkçılık sektörünün canlanmasını ve büyümesini desteklemeyi amaçlıyor.

  1. Balık Festivali, bugün saat 18.00’da Kılavuzlu Parkı’nda başlayacak. Bu etkinlik, Kahramanmaraş'ın yaşadığı depremin ardından yeniden toparlanma ve üretime odaklanma çabalarını vurgulamak amacıyla düzenleniyor.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, çocuklar için moral etkinlikleri ve lezzetli balık ikramları gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Balıkçılar Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Yaşadığımız depremin ardından Kahramanmaraş için yeniden ayağa kalkıyoruz. Şehrimizde balık üretimini tekrar zirveye çıkarma hedefindeyiz. Bu kapsamda geleneksel hale gelen Balık Festivalimizi, 14 Eylül Perşembe günü Kılavuzlu Parkı’nda gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı programımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği, bu festival aracılığıyla balıkçılık sektörünün önemine dikkat çekmeyi ve toplumun bu sektöre verdiği desteği artırmayı amaçlıyor.

 

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR