DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Serdar Bursalı
Serdar Bursalı

Mahkeme kararlarını dinlemeyen Sağlık-Sen ve mobbing!

Geçtiğimiz Günlerde Kahramanmaraş basınında ‘Kahramanmaraş Sağlık Sen’e şok: Savcılık soruşturma başlattı’ diye bir haber çıktı, haber birkaç sitede çıkmasına rağmen birilerinin kalbini durduracak kadar etki yaptı.

Kalbi duracak olanları az buçuk tahmin etmişsinizdir herhalde.

Haklarında verilmiş onca mahkeme kararına rağmen, yaptıkları olağan genel kurul ‘TÜM SONUÇLARI İLE BİRLİKTE İPTAL EDİLMESİNE’ rağmen, verilen kararı YARGITAY onamasına rağmen, Sendikaya ‘KAYYUM’ atanmasına rağmen, hala nasıl orada oturuyorlar, kimler tarafından korunuyorlar bilinmiyor.

İşin daha da kötüsü bu kadar karara rağmen onlarda kendilerinin suçsuz olduğu yalanına söyleye söyleye o kadar inanmışlar ki az bir zaman sonra kendilerini mahkûm eden mahkemeler hakkında da ileri geri konuşup, mahkemeleri Fetö’cü ilan ederlerse şaşırmayacağım.

İptal edilen 5. Olağan Genel Kurul ve arkasından yapılan, yine şaibe dolu 6. Olağan Genel Kurul’dan sonra yine duyduk ki bu zatı muhteremler hile, hurda, şaibe, mobbing dolu bir biçimde 7. Olağan Genel Kurul’a hazırlık yapıyorlarmış.

Üstelikte bunu seçimin ilk ayağı olan ‘Delege seçimlerinde’ başlatmış.

Mesela ne mi yapmışlar? Listede gördüğüm kadarıyla tam 16 (Başkan, Yönetici. Müdür, Uzman gibi vasıfları olan) kişiyi delege listesine koymuş, isimleri bende olan bu yöneticilerde kendi altında delege olmak isteyenleri bir bir odalarına çağırıp ‘Siz delege adayı olmayacaksınız, delege adayınız benim, ben aday olacağım sizde bana ve benim söylediğim kişilere oy vereceksiniz, yoksa gerisini siz düşünün’ diyerek tehdit ve mobbing uyguluyorlarmış.

Hatta söylenenler doğru ise bazı yöneticiler de haklarında bu kadar mahkeme kararı bulunan ve şaibe olan şimdiki Sağlık Sen yönetimi ile tehdit ve mobbing uygulayan bu personele açık açık destek veriyormuş.

Peki bu davranışın Sağlık Sen içerisinde ki etkisi nedir diye sorarsanız? Şu an üyeler bu yönetim ve mobbing uygulayan idarecilere karşı gerilmiş bir yay!!!

Herkes dört gözle delege seçimini bekliyor ama burada asıl benim ve kamuoyunun merak ettiği sorular şunlar?

1- 2 tane bilir kişi ayrı ayrı yapılan tahkikatlarda yaptığınız kongreyi şaibeli buldu mu, bulmadı mı?

2- Yerel Mahkeme 5 Olağan Genel Kurulunuzu tüm sonuçları ile birlikte iptal etti mi, etmedi mi?

3- Sendikaya Kayyum atadı mı, atamadı mı? Kapınıza gelen Kayyumu içeri sokmamak için ne yaptınız?

4- Yargıtay yerel mahkemenin kararını onadı mı, onamadı mı?

Haydi bunlara bir cevap verin ve şimdiki yapılacak seçim için Sağlıkta ki bazı yöneticilerin destek vermediği ve delege adayı olan 16 yöneticinin tehdit ve mobbing uygulamadığı yönünde bir açıklama yapın.

Son sözüm ise Sağlık Sen içinde bu kadar şaibeye rağmen bunları kuruyup gözeten üst akıla;

Sizler şimdiki bu yönetime sahip çıkarak bunların karşısında (mobbigden ve tahditten korkmasalar bunları tabiri caiz ise hap gibi içecek) olan üyeleri neden görmezden geliyorsunuz?

 Yoksa siz mensubu bulunduğunuz partiye sadece yönetimde olanların ve idareci olanların mı oy verdiğini sanıyorsunuz? Ya da daha açık bir ifade ile bu sendikaya gönül vermiş çoğunluğun oylarını ‘hiç’ olarak mı görüyorsunuz?

Yapığınız bu tutum ve davranışın, VİCDANA ’da, MERHAMETE ’de, ADALETE ’de, HAKİKATE ’de zulüm olduğunun ve bununda bir sonucunun olacağını hiç düşünmüyor musunuz?

Lütfen bırakın şu taraf tutmayı ve adam kayırmayı da herkes adilane bir şekilde çıksın meydana ve eteğindeki taşları döksün, Azdan az, Çoktan çok gitsin.

Ama sonuç ADİL OLSUN. 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Advert Advert
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu