DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Elif Angın
Elif Angın

Virüs değil, biz bulaşıyoruz!

Herşeyle dalga geçmek dışında yaptığımız hiçbir şey yok maalesef. Yasaklar doğrudur ya da yanlıştır tartışılır, eleştirmek başka, kafa bulmak çok başka kavramlar ve biz bunu asla ayırt etmeyi beceremiyoruz. Istanbul'da sözüm ona sosyete kesim sabahlara kadar partiler yapıyor, onlarca kişi aynı evin içinden maskesiz çıkıyor sokaklara dağılıyor, sonra bilinçliyiz diye geçinip iki gönderi paylaşıyor, evde kal diyor, duyar kasıyor, olan zavallı çalışan, evine ekmek götürmek zorunda olan kardeşime oluyor. Sanki bütün yazı tatilde o geçirmiş, sanki deli gibi sabahlara kadar yat partilerinde sokaklarda o eğlenmiş gibi yine içeri kapanmak zorunda kalan o oluyor, sonra bizim kendini akıllı zanneden bir grup vatandaşımız bunu espri malzemesi yapıyor. Dayatmasız tek birşey bile yapamıyoruz, koca koca adamlar, kadınlar, 5 yaşında çocuk gibi birinin bize şunu yapma demesini bekliyoruz. Bu kadar zor olmamalıydı daha tedbirli davranmak, daha çabuk refaha ermek için gündelik zevklerimizden birazcık feragat etmek, çok kısa bi süre bile olsa bencilliği bırakıp biraz çevremizi de düşünmek. Ne tatilimiz bitti ne düğünümüz, nerede kalabalık hepimiz koşa koşa içine atladık bir de vicdan rahatlatmak için bahanelere sığındık, o yetmedi inkâr ettik, böyle bir virüs yok dedik, maske bir işe yaramıyor dedik, bana bulaşmaz dedik, dedikte dedik!
Noldu? Hiç düşünüyor muyuz? Şu an ki tabloya hiç dönüp bakıyor muyuz? Ülkece hastalıktan kırılıyoruz, kimin umrunda? Birilerinin düşüncesizliği yüzünden birileri ölüyor kimin umrunda? Zarifoğlu ne güzel söylemiş; ben bu çağdan etimle kemiğimle nefret ettim, diye! Şu an işte tam bu noktadayım, bu cehaleti, bu bencilliği, bu aymazlığı gördükçe herşeyden nefret ettim. 

Gönlümüzle sorumluluğunu alamadığımız herşey için maalesef bedel ödemeye devam edeceğiz! Insanları eleştirmekten, bahanelerden, virüse kızmaktan vazgeçelim, çünkü o bize değil biz bile isteye virüse bulaşıyoruz, bulaştırıyoruz ve ne yazık ki bu cahil zihniyetimizle biz virüs gibi yayılıyoruz!

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sizce, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı kim olmalı?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA