Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Gelecek Partisi ve Demokrat Parti, Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yarın (4 Mart) olağanüstü toplanma kararı aldı. 6 Mart Pazartesi günü de bir araya geleceklerini aktaran Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını açıklamasının ardından, Millet İttifakı’nda yer alan 5 siyasi partinin genel başkanları yarın olağanüstü toplanmaya karar verdi.

Planlandığı üzere 6 Mart Pazartesi günü de bir araya geleceklerini aktaran Karamollaoğlu, şu açıklamayı yaptı:

‘6 MART’TA BİR ARAYA GELECEĞİZ’

“Aziz milletimizin problemlerine çözüm olmak adına, yine aziz milletimizin teşviki ve desteği ile çıktığımız bu kutlu yolculuğu bugüne dek büyük bir kararlılıkla sürdürdük. Millet ittifakı olarak, özellikle son bir buçuk yıldır her konuda beraberce çalışıp, ortak akıl ve istişare ile birçok konuda uzlaşıya vardık. Dün gerçekleştirdiğimiz son toplantımızda, genel başkanların her birinin altına imza atmasının ardından kamuoyu ile paylaşılan ortak metnimizden de anlaşılacağı üzere; 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. Bu minvalde; toplantımızda sözleştiğimiz gibi 6 Mart Pazartesi günü Saadet Partimizin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Halkımız müsterih olsun! Bizler, milletimize verdiğimiz sözün arkasındayız! Aynı inanç, azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.”