Maraş Televizyonu
HV
02 EKİM Pazartesi 20:55

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Karabağ'da Antiterör Operasyonu Başlatıldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ bölgesinde anayasal düzeni yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, Ermeni silahlı güçlerin Azerbaycan ordusuna yönelik provokasyonları ve gerilimi artırdığı, mayın döşeme gibi eylemlerde bulunduğu belirtildi.

YEREL
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Karabağ'da Antiterör Operasyonu Başlatıldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ bölgesinde anayasal düzeni yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatıldığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, son birkaç ay içerisinde Ermeni silahlı güçlerin Azerbaycan ordusunun mevzilerine sistemli bir şekilde ateş açtığı, arazilere mayın döşemeye devam ettiği, istihkam ve mevzi çalışmaları yaptığı belirtildi.

Ayrıca, Hocavent ilinde Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa kara yoluna döşedikleri mayınların patlaması sonucu sivil ve polis memurlarının yaşamını yitirdiği hatırlatıldı.

Azerbaycan, Ermenistan'dan ordusunu Karabağ'dan çekmesini ve sözde rejimin feshedilmesini talep etmekte ve bu son gelişmelerin gerilimi tırmandırdığına işaret etmektedir.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR