Başkan Mahçiçek, mesajında, sağlık çalışanlarının sadece insan hayatını kurtarmakla kalmayıp aynı zamanda onların kalitesini ve değerini artırdıklarını belirtti. Sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden fedakarca çalıştığını ve zor şartlara rağmen insanların yanında olduğunu vurgulayan Başkan Mahçiçek, bu kutsal görevi yerine getiren sağlık çalışanlarının büyük bir minnet ve takdirle anıldığını ifade etti.

Sağlık Çalışanlarına Destek Mesajı

Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanlarında olduklarını ve onlara gereken desteği sağladıklarını belirtti. Ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti kınadı ve sağlık çalışanlarına özel olarak hazırlanan kupa bardaklarını göndererek minnetlerini ifade etti.

Şehit Sağlık Çalışanlarına Rahmet

Mesajında, şehit düşen sağlık çalışanlarını da anan Başkan Mahçiçek, onların fedakarlıklarını ve hizmetlerini şükranla yâd ederek, millet ve insanlık adına verdikleri hizmetler için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi yerine getiriyor”

“Ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart tarihini ‘Tıp Bayramı’ olarak kutlamaktayız. ‘Kim bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur’ diyen bir inancın sahipleri olarak, kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımız, en çaresiz hissettiğimiz anlarda ve yardıma muhtaç olduğumuz zamanlarda imdadımıza yetişiyor, hem kendi canımızı hem de sevdiklerimizi onlara emanet ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız, insan ve toplum sağlığını korumak için şartlar ne olursa olsun gece gündüz demeden kendi hayatlarından ödün vererek büyük bir fedakârlıkla çalışmaktadırlar.

“Onikişubat Belediyesi olarak sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız”

Dünyadaki en büyük mutluluğu sağlık olarak gören bir ecdadın evlatlarıyız. Bu anlayışla, Onikişubat Belediyesi olarak hem minnet duygumuzun bir ifadesi olması anlamında hem de hayatlarını kolaylaştırma ve fayda sağlama noktasında sağlık çalışanlarımıza karşı sorumluluk hissediyor, üzerimize düşen çalışmaları en iyi şekilde hayata geçiriyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti de kınıyorum. Her yıl farklı bir hediye ulaştırdığımız doktorlarımıza için bu yıl kendilerine özel hazırladığımız kupa bardakları göndermek istedik. Doğrusu onlar için ne yapsak az gelir, haklarını da kesinlikle ödeyemeyiz. Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarını şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor, Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

Başkan Mahçiçek, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayarak, onlara huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diledi.