Maraş Televizyonu
HV
04 HAZİRAN Pazar 07:56

Erdoğan’dan gençlere: Bu ülkede bir ayrıcalık olan otomobil edinmeyi herkesin ulaşabileceği bir imkân haline dönüştürdük

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere, "Eskiden bu ülkede insanların ilk hayali başını sokacak bir ev bulmaktı. Biz gençlerimizin ve tüm insanlarımızın ev hayalinin ufkunu değiştirdik." diye seslendi.

SİYASET
Erdoğan’dan gençlere: Bu ülkede bir ayrıcalık olan otomobil edinmeyi herkesin ulaşabileceği bir imkân haline dönüştürdük

Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "21 yılda Türkiye’de 10,5 milyon konut inşa ettik. Bugün de ev sahibi olmak isteyen gençlerimizi hayallerine kavuşturacak olan biziz. Başlattığımız İlk Evim, İlk Arsam kampanyalarıyla, bedelinin yarısını karşıladığımız kentsel dönüşüm projeleriyle ülkemizde kendi evine sahip olma hayaline kavuşmamış kimseyi bırakmayacağız.  Eskiden bu ülkede bir ayrıcalık olan otomobil edinmeyi de ortalama gelir sahibi herkesin ulaşabileceği bir imkân haline dönüştürdük.Şimdi Togg gibi yerli ve millî otomobil markamızla bu gururu daha da öteye taşıyoruz. Eskiden üniversite sınavına giren her 10 evladımızdan ancak birinin yükseköğrenim görebildiği bir sisteme sahiptik. Bugün öğrencilerimizin rekabeti, istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne girebilmek üzerine kurulu.  Eski Türkiye’de iş bulmak, istihdama katılmak da öyle kolay değildi." ifadesini kullandı. 

Erdoğan şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz 20 yılda iş gücü arzımız 22 milyon kişiden 35 milyon kişiye çıktığı halde istihdamı 11,5 milyon kişi artırarak tarihimizin en yüksek çalışan sayısına ulaştık. Yaşadığımız onca badireye, onca saldırıya, onca tuzağa ve engellemeye rağmen buraya geldik. Allah ömür, milletimiz yetki verirse Türkiye Yüzyılı’yla birlikte hak ettiğimiz yerlere de tır manacağız.Bunu da yine siz gençlerimizle beraber başaracağız. İnşallah."

AdminAdmin

YORUMLAR