amsun, Düzce, Ankara, İstanbul, İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, Antalya, Denizli, Ordu, Tokat, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve birçok şehirde alım yapılacak.

BAŞVURU YERİ

Hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı başvuruları İŞKUR resmi sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor.İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, kendinize uygun alımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI NE İŞ YAPAR?

Yaşlı bireyler ile evde bakım gerektiren hastaların;

  1. Fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden bakım gereksinimlerini değerlendirir. Günlük yaşam aktivitelerinin korunmasını, sürdürülmesini ve en üst düzeyde kullanmasını destekler.

  2. Diyetisyen tarafından önerilen beslenme programına uygun olarak besler, kilo takibi yapar ve değişiklikleri sağlık ekibi üyeleri ile değerlendirir.

  3. Yaşam alanını kaza riski ve güvenlik yönünden değerlendirir, gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlar.

  4. Sağlık ekibi tarafından planlanan tıbbi bakımı takip eder, tıbbi bakımın uygulanmasına yönelik problem tespit etmesi halinde sağlık meslek mensubuna durumu iletir.

  5. Ağız ve diş bakımı gibi günlük kişisel bakıma yardımcı olur. Yatağa bağımlı olma, hastalık veya engellilik nedenli bağımlılık durumlarında kişisel bakım ve temizlik uygulamalarını yerine getirir.

  6. Sağlık hizmetlerine ulaşmasına yardımcı olur, gerektiğinde refakat eder.

  7. Bakım veren aile üyelerini destekler.

  8. İstismardan korur, aileyi ve gerekli durumlarda ilgili kurumları bu konuda bilgilendirir.

  9. Sosyal aktivitelere yönlendirir ve katılımını destekler.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=6558 ziyaret edebilirsiniz.