Maraş Televizyonu
HV
30 OCAK Pazartesi 04:40

Kahramanmaraş 1.5 milyar liralık yükten kurtuldu

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, tarafından başlatılan ve maliyeti 1.5 milyar lirayı bulacak Kuzey Çevre Yolu Hayrettin Güngör'ün girişimi ile Karayollarına devredildi. Artık yolu Belediye bütçesi yerine devlet bütçesi bitirecek.

GÜNDEM
Kahramanmaraş 1.5 milyar liralık yükten kurtuldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Fatih Mehmet Erkoç döneminde başlatılan ve büyük bir maliyet ile küçük bir kısmı faaliyete geçen Kuzey Çevre Yolu için çok önemli bir gelişme yaşandı. Kuzey Çevre Yolu bugün ki maliyeti ile 1.5 milyar liraya yaklaşan büyük yük Belediyeye ciddi zarar vermişti. Hem yolun tamamlanması ve şehre hizmet etmesi hem de Belediyenin 1.5 milyar gibi büyük yükten kurtulması için uzun süredir çaba harcayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, nihayet amacına ulaştı. Yapılan girişimler neticesinde Kuzey Çevre Yolu protokol ile Kara Yollarına devredildi. Yani hem Kuzey Çevre Yolu tamamlanacak hem de Belediye bu büyükü merkezi bütçeye yıkmış olacak. 

Protokol merasiminde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Kuzey Çevre Yolumuzun devri ve kalan kısımların imalatı ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile protokolümüzü imzaladık. Yaklaşık 1 Milyar TL’lik yatırım Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak. Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımıza ve Genel Müdürümüze şehrim adına şükranlarımı arz ediyorum"dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR