Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 22:51

Kahramanmaraş'ta İntihara Kalkıştı, Ali Öztunç İle Konuşmak Şartıyla İkna Edildi

Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde, intihar etmek amacıyla 9 katlı ağır hasarlı binanın çatısına çıkan adam, güçlükle ikna edilerek aşağı indirildi. Şahsın CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ile konuşmak şartıyla intihardan vazgeçtiği öğrenildi.

ASAYİŞ
Kahramanmaraş'ta İntihara Kalkıştı, Ali Öztunç İle Konuşmak Şartıyla İkna Edildi

Olay, ilçeye bağlı Kümbet Mahallesi Leylak Sokak üzerindeki ağır hasarlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; K.Ö. adlı şahıs, işiyle ilgili yaşadığı problem nedeniyle 9 katlı binanın çatısına çıktı. K.Ö.’nün çatıda olduğunu gören vatandaşların ihbarı ile bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi. İtfaiye ekipleri, şahsın atlama ihtimaline karşı hava yatağı açarak güvenlik önlemlerini aldı. Polisler de itfaiye merdiveni ile şahsı kararından vazgeçirmek için çatıya çıktı. Polis ekiplerinin telkinlerine aldırış etmeyen şahıs, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve mülki amirlerle görüşmemesi halinde atlayacağını söyledi. Olayı öğrenen CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Onur Gürbüz de; bölgeye geldi. İtfaiye merdiveni ile çatıya çıkarılan Gürbüz, intihar girişiminde bulunan şahısla Ali Öztunç’u telefonda görüştürdü. K.Ö. adlı şahıs, Öztunç’un, yaşadığı problemle ilgili girişim başlatacağı yönündeki sözü üzerine çatıdan uzaklaşarak intihardan vazgeçti.
Polis ekipleri tarafından çatıdan indirilen şahıs, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR