İl Jandarma Komutanlığı tarafından 29 Şubat - 13 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan faaliyetlerde, uyuşturucu madde imal ve ticareti ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak suçlarıyla ilgili (137) şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı. Operasyonlar neticesinde ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konuldu.

Aranan Şahıslara Yönelik Operasyonlarda Yakalananlar

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda aranan (474) şahıs yakalandı ve adli makamlara teslim edildi. Bu şahıslardan (7) kişinin 5 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtildi.

İl Genelinde Ele Geçirilen Silah ve Mühimmatlar

Şehir genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda şu miktarlarda silah ve mühimmat ele geçirildi:

  • Dulkadiroğlu İlçesi: (3) Adet Ruhsatsız Tabanca, (480) Adet Fişek
  • Türkoğlu İlçesi: (5) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, (1) Adet Ruhsatsız Tabanca, (14) Adet Fişek
  • Elbistan İlçesi: (3) Adet Ruhsatsız Tabanca, (3) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, (9) Adet Fişek
  • Pazarcık İlçesi: (1) Adet Ruhsatsız Tabanca, (8) Adet Fişek
  • Afşin İlçesi: (1) Adet Ruhsatsız Kalaşnikof, (10) Adet Fişek Toplamda (8) Adet Ruhsatsız Tabanca, (8) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği, (1) Adet Uzun Namlulu Silah ve (511) adet fişek ele geçirildi.

Trafik Denetimleri ve Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele

Trafik timleri tarafından (34.311) araç kontrol edilirken, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti ile mücadele kapsamında il genelinde suça karıştığı tespit edilen (20) Suriye uyruklu şahıs yakalandı ve sınır dışı edilmek üzere gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtildi. Ayrıca, yol izin belgesi olmadan seyahat eden (72) Suriye uyruklu şahsa toplam 326.952 TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.