Maraş Televizyonu
HV
01 HAZİRAN Perşembe 12:14

Kanlıdere’nin Yeni Köprüsü 89 Günde Açıldı

Toplamda 40 Milyon TL yatırımla 89 günde inşa edilen Kanlıdere’nin Yeni Köprüsü düzenlenen törenle trafiğe açıldı. Başkan Hayrettin Güngör, “Bugün sadece bir köprü açmıyoruz. Tarihi dokumuzun merkezi olan, Kale’miz, Kapalı Çarşı’mız, Ulu Cami'miz buradaki Sarayaltı caddemizle buranın değişimi ve dönüşümüne hizmet eden bir projenin temelini oluşturuyoruz. Restorasyonlarla ve kamulaştırmalarla burada 100 Milyon TL’yi bulan bir yatırım yaptık. Bu köprümüze, Kahramanmaraşlı büyüğümüz; çocukluğu ve yaşamının büyük bir kısmı buralarda geçen rahmeti rahmana uğurladığımız eski milletvekilimiz ve belediye başkanlığı yapmış olan Ali Sezal ağabeyin ismini veriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

YEREL
Kanlıdere’nin Yeni Köprüsü 89 Günde Açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin dev ulaşım yatırımlarından Kanlıdere’nin Yeni Köprüsü düzenlenen törenle trafiğe açıldı. 40 Milyon TL yatırımla hayata geçen proje, 17 Haziran tarihindeki temel atma töreninde belirlenen 89 günlük sürede inşa edilerek hizmete alınmış oldu. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, Cihat Sezal, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından davul ve zurnalarıyla sahne alan Abdal Halil Ağa Torunları’nın sergiledikleri performanslarla başlayan etkinlik, Afşinli Ozan Hacı Mert ve Ali Çorukçu tarafından verilen mini dinletiyle devam etti.

Yeni Köprü, Dulkadiroğlu’na Katma Değer Sağladı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay yaptığı konuşmada, “İnşallah bu 89 günde biten Yeni Kanlıdere Köprümüzün, Kahramanmaraş'ımızın trafiğine; Dulkadiroğlu'muzun değişimine, dönüşümüne, güzelleşmesine katkı sunacağını biliyorum. Emeği geçen herkese Sayın Başkanımız Hayrettin Güngör nezdinde çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık diyorum” ifadelerini kaydetti.

Başarı Bir Ekip İşidir

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise, “Bir başarı varsa bu benim değil, birlikte yaptığımız bir başarıdır. Başarı ekip işidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye’mizin nereden nereye geldiğini görüyoruz. Kendilerinin çizdiği vizyon, partimizin yerel yönetimler manifestosunda göstermiş olduğu ilke ve hedefler çerçevesinde projelerimizi, hizmetlerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz. 2 yıllık bir süremiz toparlanma, proje hazırlama safhası olarak gerçekleşti. Kurumsal kapasitemizi artırdık. Talepleri bir havuzda toplayıp, bunların ihtiyaçlarını, önceliklerini ortaya koyup, projelendirip hayata geçiriyoruz. Şehrimizin her bir yerleşim yerinde, her bir ilçemizde, her bir mahallemizde hamdolsun çok güzel işler yaptık, yapıyoruz. Yatırım kapasitemizi de her geçen yıl kat kat artırıyoruz” cümlelerine yer verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR