Yeniden Refah Partisi Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Karaca’nın, bugünkü ziyareti ata dede ocağı Uzunsöğüt Mahallesine oldu. 

Uzunsöğüt Mahallesinde büyük bir coşkuyla karşılanan Mehmet Karaca,  hemşehrilerine mahallenin tüm sorunlarını çözeceğinin ve bölgenin kalkınması için Fıstık Kooperatifi kuracağının ve sosyal yardımların artacağının sözünü verdi.

Mahalle ziyaretini adeta mitinge dönüştüren coşkulu kalabalığa seslenen Karaca; “Ata dede ocağım Uzunsöğüt’ün çok kıymetli insanları; Bugün ait olduğumuz bu topraklarda, sizlerle bir arada olmanın bambaşka heyecanını yaşıyorum. Uzunsöğüt deyince, bizim aklımıza ata diyarı gelir. Çocukluk yıllarından bu yana, tozunu toprağını bildiğimiz Uzunsöğüt, bizim öz yurdumuzdur. Ben, bugüne kadar Uzunsöğüt’e, hiçbir zaman siyaset yapmaya gelmedim. Bu buluşmamız ise, yine bir siyasi kaygıyla değil, Uzunsöğüt’ün yiğit insanlarını, bir selam verebilmek içindir.

Hepinizin bildiği gibi, yaklaşık üç aydan fazla zamandır, sizlere hizmet edebilmek için sahada çalışıyoruz. Bu anlayışla sıkılmadık el, çalınmadık kapı, dokunulmadık yürek bırakmamak için bütün Türkoğlu’nu karış karış gezmekteyiz.

Hazırladığımız projelerimizle ve bu mücadelemize inanmış halkımızla, tek vücut olarak kervanımız yürümektedir. Görüyorum ki, her uğradığımız yerde, insanlarımız ahlaklı belediyeciliğe duyduğu hasreti, bizlere göstermektedir. Bizler ise, bu hasreti dindirmek ve bize destek verenleri mahcup olmamak için, gece gündüz çalışıyoruz.

Sizler şahsıma verdiğiniz bu destekle, yepyeni bir dönemin kapısını açmaktasınız. Allah’ın izniyle, bizler de bu kıymetli desteğe layık olmak için, var gücümüzle çalışacağız. İnanıyorum ki, birlikte oldukça, aşılamayacak hiçbir engel yoktur” dedi.

TÜRKOĞLU AHLAKLI BELEDİYECİLİK İÇİN DEĞİŞİME HAZIR

Ahlaklı belediyecilikle ilçenin tüm sorunlarının çözüleceğini beyan eden Karaca; “İlçemizin ve mahallelerimizin bütün sorunlarını, siz değerli kardeşlerimle birlikte bir bir çözüm bulacağız.

Türkoğlu belediyesi için, hizmet belediyeciliği dönemi artık başlamıştır. Bu değişim şu an burada bulunan, gönül dostlarımla gümbür gümbür gelmektedir Allah’ın izniyle” dedi.

Bölgenin en önemli gelir kaynağı olan fıstık yetiştiriciliği için fıstık kooperatifi kurulacağının sözünü veren Karaca; “Burada özellikle belirtmek isterim ki Uzunsöğüt’ün ve bu bölgenin kalkınması için kuracağımız fıstık kooperatifi sayesinde, fıstık üretimi konusunda marka değeri oluşturacağız” dedi.

Arazilere ve mahalleye ulaşan bütün yolların ivedi bir  şekilde yapılacağını da belirten Karaca, gençlere de sosyal tesis kuracağını belirtti ve şu şekilde konuştu; “Gençlerimiz için sosyal tesis imkanını, bir an evvel inşa edeceğiz. Mahallemize muhtarlık binasıyla, sizlere daha iyi hizmet imkanı sağlayacağız. Yapacağımız bütün hizmetler, her şeyin en iyisine layık lan halkımız içindir.”

SOSYAL YARDIMLAR ASLA KESİLEMEZ

Karaca, sosyal yardım konusuna değinerek; “Sevgili hemşehrilerimiz, bizim seçimi kazanacağımızı anladılar ve tek tek sosyal yardım alan vatandaşlarımızı aramaya başladılar. Biz gelirsek sosyal yardımlar kesilecekmiş. Bunları korku sardı, saltanatlarını bitiriyoruz. Ahlaklı belediyecilikle hemşehrilerimize hizmet getireceğiz. Sizler beni tanıyorsunuz, Allah’ın izni ile belediye aldığımızda sosyal yardımlar aratarak devam edecek. Zaten bunların yalanlarına da artık kimse kanmıyor” dedi.