Maraş Televizyonu
HV
04 HAZİRAN Pazar 07:15

KSÜ’den Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine Ziyaret

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKU) Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren’i makamında ziyaret ederek deprem sonrası iki üniversite arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi hususunda istişarelerde bulundu.

YEREL
KSÜ’den Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine Ziyaret

HMKE Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren ile yapılan ikili görüşmede depremden etkilenen iki üniversite arasında, eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, deprem sonrası yaraların hızla sarılmaya devam ettiğini belirterek bu süreçte Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak bölgemizdeki üniversiteler ile yoğun işbirliği içinde olduklarını, depremin olumsuz etkilerinin önemli oranda giderildiğini ve bölgemizin en kısa zamanda normale döneceğine inandıklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HMKU Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, desteklerini esirgemeyen KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’a ve ekibine teşekkürlerini sundu.

AdminAdmin

YORUMLAR