Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar, 28 Şubat Postmodern Darbesi’nin 27.yıldönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yayınladı. Aydoğar; “Bundan 27 yıl önce milletimizin iradesine ve değerlerine savaş açılarak kalkınmamız, huzurumuz ve refahımız hedef alındı” dedi.

27 yıl önce bugün, Milli Güvenlik Kurulu kararları sonucunda REFAH-YOL Hükümeti dağılma sürecine girmiş, Refah Partisi kapatılmış ve Necmettin Erbakan siyasi yasak almıştı. Türk Demokrasi tarihine kara leke olarak geçen bu süreç “Postmodern Darbe” olarak adlandırılmıştı. Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar, yaptığı yazılı açıklama ile 28 Şubat’ı ve tüm darbeleri kınadı. Necmettin Erbakan’ı ve yol arkadaşlarını rahmetle yad eden Aydoğar; “Bugün tarihimizin en karanlık dönemlerinden olan 28 Şubat Post modern Darbenin 27. yıldönümünü yaşıyoruz. Bundan 27 yıl önce kökü dışarıda olan bir operasyon merkezi tarafından milletimizin iradesine ve değerlerine savaş açılarak kalkınmamız, huzurumuz ve refahımız hedef alındı. Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan önderliğinde kurulan REFAH-YOL Hükümeti, maalesef ki dış destekli güçler tarafından bu darbe ile iktidardan istifaya zorlanmış, birçok dindar vatandaşımız, âlim insanlarımız zulme uğramıştır. Sürecin sonunda Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan siyasi yasak almış, Refah Partisi ise kapatılma süreci yaşamıştır. Bu karanlık günün yıldönümünde merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle ve minnetle anıyor, başta 28 Şubat olmak üzere tarihimizdeki bütün darbeleri kınıyorum” konuştu.

TEKRARDAN 28 ŞUBAT’LAR YAŞAMAMAK İÇİN YENİDEN REFAH’A BEKLİYORUZ

Tekrardan 28 Şubat’ları yaşamamak için Yeniden Refah’a destek beklediklerini belirten Aydoğar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün ise Refah Partisi, Yeniden Refah Partisi adıyla ve Erbakan Hocamızın oğlu Dr. Fatih Erbakan önderliğinde küllerinden doğmuş ve 14 Mayıs 2023 milletvekili seçimlerinde aldığı oy ile kendisini kanıtlamıştır. Milli Görüş Belediyeciliğini ülkemizin en ücra köşelerine kadar vatandaşlarımıza göstermek için çıktığımız bu yolda tekrardan 28 Şubat’ları yaşamamak için hemşerilerimizden desteklerini bekliyoruz. Tekrardan bir grup cuntacıya karşı kaya gibi sapasağlam duran Necmettin Erbakan Hocamızı ve yol arkadaşlarını hayırla yad ediyor, aramızdan ayrılmış olanlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”