Maraş Televizyonu
HV
30 OCAK Pazartesi 05:27

Sinan Ateş suikastında yeni gelişme!

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheli daha tutuklandı. Tutuklu sayısı 15’e yükseldi.

GÜNDEM
Sinan Ateş suikastında yeni gelişme!

Ankara Çukurambarında 30 Aralık’ta uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Sinan Ateş suikastında yeni gelişme yaşandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler A.A. ve Ç.Z’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi hakimlikçe sorgulanan iki zanlı tutuklandı. A.A. ve Ç.Z.’nin tutuklanmasının ardından, soruşturma kapsamında toplam tutuklu sayısı 15’e yükseldi.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde bir binadan çıktığı esnada motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş ise hayatını kaybetmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 13 şüpheli tutuklanmış, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

AdminAdmin

YORUMLAR