Maraş Televizyonu
HV
26 EYLÜL Salı 04:33

Ulusal Medyanın Aksaray’a 34. İl Yıldönümü İlgisi

Aksaray’ın 34. İl olma programına Ankara ve İstanbul medyasının ilgisi damgasını vuracak.

GÜNCEL
Ulusal Medyanın Aksaray’a 34. İl Yıldönümü İlgisi

Aksaray’ın 34. İl olma programına Ankara ve İstanbul medyasının ilgisi damgasını vuracak.

Doç. Dr. Vali Hamza Aydoğdu’nun himayesinde gerçekleştirilecek Aksaray’ın 34. İl olma yıldönümünü anma ve vefa programına İstanbul, Ankara ve Kayseri’den Ulusal yayın yapan 25 TV, ajans, gazete ve internet gazetesi ile TİGAD Genel Başkanı katılacak.

Etkinlikle ilgili bilgi veren TİGAD il temsilcisi ve Yazar Ali Genç; "1990’ın 15 Ağustos’unda Aksaray’ın il olmasının 1. yıl dönümünden itibaren İl olma çalışmamızdaki yol arkadaşım Gazeteci Yazar merhum Çapan Tekeli kardeşimle birlikte konunun zinde tutulması için 1993’e kadar yıl dönümlerini her 15 Ağustos günlerinde andık. Merhumun 24 Aralık 1993 günü geçirdiği elim bir trafik kazasında Mimar Ahmet Taner ile birlikte vefat etmesinden sonra ise her yılın 15 Ağustos’unda yaptığım haberler ,köşe yazıları, Radyo ve TV programlarının yanında ilgili ve yetkilere gönderdiğim cep telefonu mesajlarıyla konunun zinde tutulmasını sağladım.

Mesleğe Aksaray’da başlayan TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel’in vefasıyla il olma yıldönümünün ve Aksaray ilinin değer biçilemeyen değerlerinin Ulusal medyaya taşınma kararı alındı. Alınan kararla TİGAD Genel Başkanlığı, Aksaray il temsilciliği ile birlikte Doç. Dr. Vali Hamza Aydoğdu’nun Aksaray sevgisinin de tezahür olan himayesiyle ilimiz iş adamları Meslek Odalarıyla ilçe atanmış ve seçilmişlerinin katkısıyla 34. Yıldönümünde geleneksel etkinliği sürdüreceğiz. 15 Ağustos 2023 Salı günü Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda 34. İl olma yıldönümünde il olmamıza katkı sağlayanlar ile 1 asır boyunca Aksaray’a hizmet edenleri anacağımız etkinliğe ilgili ve yetkilileri bekliyoruz.” diye konuştu.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR