DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili listesinin ikinci sırasında ortak aday olarak yer aldı.
Kahramanmaraş’ın en donanımlı siyasetçilerinden biri olan Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin seçimlere CHP listesinden girme kararının ardından CHP Milletvekili listeleri bugün açıklandı. Başarılı ve kentte sevilen siyasetçi Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, CHP listesinin ikinci sırasında yer aldı.
Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, 1965 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nden 1983 yılında mezun oldu. Sırasıyla; 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2003 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığı, 2018 yılında İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji Lisans, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi AÖF Adalet Önlisans, 2020 yılında Anadolu Üniversitesi AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans, 2022 yılında Anadolu Üniversitesi AÖF Sağlık Yönetimi Lisans, 2022 yılında Atatürk Üniversitesi ATAUZEM İlahiyat Önlisans bölümünden mezun oldu. Halen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans eğitimine devam etmektedir.
1991- 2007 yılları arasında Sağlık Bakanlığında hekim ve yönetici (Şube Müdürü. Sağlık Müdür Yardımcısı ve Başhekim) kadrolarında görev aldı. 2007-2020 yılları arasında özel sektörde hekim ve yönetim hizmetlerinde bulundu.
Kahramanmaraşspor Kulübü Yönetim Kurulu, KAMİMDER, Yeşilay Kahramanmaraş yönetiminde görev aldı. 2010–2011 yılları arasında Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanlığı yaptı.
AK Parti Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcılığı, 2010 Ak Parti Siyaset Akademisi Türkiye birinciliği ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aday Adayı oldu. 2020 yılından Deva Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı olan Karatutlu, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça ve Almanca bilmektedir. Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, evli ve iki çocuk babasıdır.