Maraş Televizyonu
HV
02 EKİM Pazartesi 19:57

Vali Ömer Faruk Coşkun’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

YEREL
Vali Ömer Faruk Coşkun’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün, Türk Milletinin iradesinin yegâne temsilcisi olan, İstiklal Harbine yön vermiş, Kurtuluş Savaşını yönetmiş, birlik ve beraberliğimizin timsali Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir gururla kutluyoruz.

 

23 Nisan, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı önemli bir gün, diğer taraftan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir bayramdır.

Şanlı tarihimizin genç nesillerimiz tarafından öğrenilmesi, geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın bu bilinçle yetişmesi büyük önem arz etmektedir. Bizim en öncelikli görevlerimizden birisi de bu değerlerimizi gelecek nesillerimize aktarmaktır.

Sevgili Çocuklar;

Sizler, geleceğimizin umudu ve yarının sorumluluğunu yüklenecek kişiler olarak, dün yaşananları unutmadan geleceğe en donanımlı şekilde hazırlanmak, kendinizi her bakımdan yetiştirmek durumundasınız. Sizlerin nitelikli, tarihini, kültürünü bilen, yeniliklere açık, insana değer veren, milli değerleri önemseyen kişiler olarak yetiştiğinizi görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır. Çünkü Ülkemiz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna sizlerin omuzlarında yükselecektir.

 

Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR