2024-2025 sezonunda 3. Lig 4. Grupta şampiyonluk mücadelesi verecek olan AKEDAŞ İstiklalspor’un ilk transferleri resmi mukaveleyi imzaladı. 1. Lig ve 2. Ligin tecrübeli ismi başarılı Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş, AKEDAŞ İstiklalspor’un ilk transferleri oldu.  

İlk transferler Teknik Direktör Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktör Ergün Keleş için Şairler Tepesinde bir imza töreni düzenleyen İstiklalspor’da transfer, tesisleşme ve stadyum konularında da yoğun bir çalışma yürütülüyor. 

Başkan Gaffar Akarca, Hedefimi Şampiyonluk 

İmza töreninde konuşan AKEDAŞ İstiklalspor Kulüp Başkanı İş İnsanı Gaffar Akarca, yeni sezonda hedefimiz geleceğe dair ciddi bir çalışma yaparak şampiyon olmak. Bu kapsamda transfer çalışmalarımız da tesis yatırımlarımız da ileriye dönük planlanıyor. Bildiğiniz gibi hiç oyuncusu olmayan, tesisi olmayan, hatta malzemesi dahi olmayan bir kulübüz. Bu sebeple tüm çalışmalarımızı yeni açılan bir kulüp gibi yapmak zorunda kaldık. Kurumsal bir yapı inşa etmek için tüm çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz”dedi. 

Yeni bir dönemin startını verdikleri ifade eden Başkan Akarca; "Kamuoyu büyük bir beklenti içinde. Bunu çok iyi biliyoruz. Bir süredir sessiz ve yoğun bir çalışma süreci yaşıyoruz. Çok önemli ilerlemeler kaydettik. Burada tabi bizim için büyük bir şans olan sporun içinden gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Görgel ve bize tam destek veren şehrimizin sanayicileri de var. Gençlik Spor İl Müdürümüz de çok büyük çaba harcıyor. Buradan bize destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Bu ortam bizim için de şehrimiz için de büyük bir şans. Şuanda desteği ve beklentiyi çok iyi görüyoruz. Bizde bu sebeple daha güçlü ve kalıcı planlar üzerinde çalışıyoruz. İnşallah hedefimiz peş peşe şampiyonluklar yaşamak. Yeni Teknik Direktörümüz Ahmet Taşyürek ve Sportif Direktörümüz Ergün Keleş’e de başarılar diliyoruz. Hayırlı olsun”diye konuştu. 

Teknik Direktör Ahmet Taşyürek, Hayatımın en önemli ikinci imzasını attım 

AKEDAŞ Kahramanmaraş İstiklalspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek,  "Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Hayatımın en önemli ikinci imzasını attım. Güçlü bir proje için çok inanarak ve isteyerek geldim. Bana anlatılanlar ve gösterilen irade beni çok etkiledi. O sebeple bu mücadeleye omuz vereceğim. Geldiğimiz takımın şu anda ne sahası, ne tesisi, ne de başka bir şeyi var. Her şey sıfırdan başlıyor ve neredeyse hiç oyuncumuz yok. Belki de şu anda profesyonel olarak ilk imzayı atan kişi ben olacağım. Bu süreçte beni en çok motive eden şey, geldiğim günden beri başkanım ve değerli yönetim kurulu üyelerinin bana gösterdiği sıcaklık ve inanılmaz heyecan oldu. Onların inanılmaz bir istek ve arzusu var ve bende bu hedefler için mücadele edeceğim" dedi. 

Taşyürek, "Bu şehir zaten Süper Lig'i görmüş ve ciddi bir potansiyele sahip. Ben de takımımızla birlikte bu merdivenlerin basamaklarını hızla tırmanacağımıza inanıyorum. Sadece bununla da kalmayacağız; şampiyonluk hedefimizi gerçekleştireceğiz. Çünkü başka seçeneğimiz yok. Genç oyuncuları kazanarak, satış yönünü geliştirerek ve kendi öz kaynaklarımıza yönelerek bu hedefe ulaşacağız. Geçmişte Maraş Spor ve benzeri takımların popülizmle başlayıp bir noktada tıkandığını gördük. Ancak şu anda o kadar güzel planlamalar ve hesaplamalar yapılmış ki, ben de hiç yaşamadığım kadar büyük bir heyecan duyuyorum. Her şey eksikken bu enerjiyi ve sinerjiyi hissetmek çok farklı bir duygu ve aranıza katıldığım için çok mutluyum ve bu fırsatı bana verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum."diye konuştu.