Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında kadınların toplumdaki kritik rolüne vurgu yapan Başkan Okay, şu ifadeleri kullandı:

"Toplumumuzun ve kültürel zenginliklerimizin temelini güçlü aile bağları, güçlü aile bağlarının temel taşını ise kadınlarımız oluşturur. Sevgi ve fedakarlığın sembolü olan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun en önemli parçasıdır. Aile kurumunun güçlenmesi, sağlıklı bir şekilde işlemesi, geleceğe umut olan nesillerin yetişmesi adına kadınlarımız büyük çaba harcamaktadır."

Başkan Okay, kadınların toplumda taşıdığı sorumluluğa vurgu yaparak devam etti:

"Unutulmamalıdır ki; Hayatın her alanında sevgisiyle, fedakârlığıyla, duyarlılığıyla ve üretkenliğiyle kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Peygamber Efendimiz 'Cennet annelerin ayaklarının altındadır' diyerek kadınların toplumdaki önemine dikkat çekmiştir. Kadına verilmesi gereken önemi ve değeri, kalplerimize adeta nakşetmiştir."

Başkan Okay, mesajında kadına yönelik şiddeti de kınayarak sözlerini tamamladı:

"Öte yandan kadına yönelik şiddetin halen toplumsal bir sorun olarak ülkemizde varlığını sürdürmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Kadına şiddetin her zaman karşısında olduğumuzu ve bundan sonra da olacağımızın altını çizmek istiyorum."

Mesajını şehit annelerine olan saygıyla sonlandıran Başkan Okay, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü gönülden tebrik etti.