Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 19:06

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'tan Gaziler Günü Mesajı

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Atatürk'e Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verilişinin yıl dönümünde, vatanı ve bayrağı için mücadele eden, canlarını ortaya koyan Gazilerimizi anarak Gaziler Günü'nü kutladı.

GÜNCEL
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'tan Gaziler Günü Mesajı

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği tarihin yıl dönümü olan Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öztunç, mesajında vatanın ve bayrağın korunması için göğsünü siper eden gazilere minnet ve şükranlarını iletti.

Öztunç'un Gaziler Günü mesajı şu şekildedir:

"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği önemli bir gündür. Bu vesileyle, vatanımızı koruma ve bağımsızlığımızı savunma uğrunda canlarını hiç düşünmeden feda eden, bu topraklarda refah ve huzur içinde yaşamamız için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gaziler Günü'nü kutluyorum. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık yarınlara yürümesi için her zaman üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Gazilerimizin kahramanlık destanları, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük sevdasının sembolüdür. Onların azmi, inancı ve fedakarlığı, bu ülkenin aydınlık geleceğine olan inancımızı pekiştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Gaziler Günü kutlu olsun."

 

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR