Maraş Televizyonu
HV
27 MART Pazartesi 09:28

CHP'li büyükşehir belediye başkanlarından Meral Akşener hamlesi

CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sona erdi. CHP’li büyükşehir belediye başkanları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşecek.

SİYASET
CHP'li büyükşehir belediye başkanlarından Meral Akşener hamlesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterilmesine karşı çıkarak İttifak’tan ayrıldığını açıklamasının ardından ardından CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanı, bugün parti genel merkezine geldi.

Belediye başkanları, saat 13.00’te başlayacak olağanüstü MYK toplantısı öncesi Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Görüşmeye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise bölgede deprem sonrası yürütülen çalışmalar nedeniyle toplantıya katılmadı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın toplantının ardından bir süre daha Kılıçdaroğlu ile özel görüştüğü öğrenildi.

CHP’li büyükşehir belediye başkanları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşecek.

AdminAdmin

YORUMLAR