Maraş Televizyonu
HV
20 MART Pazartesi 15:16

Depremzedeler nasıl oy kullanacak? İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü açıklamasında, depremzedelerin nasıl oy kullanacağına ilişkin bilgiler verildi.

GÜNCEL
Depremzedeler nasıl oy kullanacak? İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, depremzede vatandaşların adres işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, "İşlemler, nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilmelerine imkan sağlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şu şekilde:

"Afetzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için 6 Şubat öncesinde yerleşim yeri adresi depremden etkilenen illerde bulunan vatandaşlarımızın diğer illere yerleşim yeri adres değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilmelerine imkan sağlanmıştır. Ayrıca Adres Kayıt Sistemi Uygulama Yönergesinin 7'nci maddesinin 4'üncü fıkrasına istinaden doğal afet sonucu yerleşim yerlerinin kullanılamayacak hale gelmesinden dolayı afetzede vatandaşlarımız, yerleşmeleri için gösterilen 'karavan, çadır, prefabrik evler, yurt, huzurevi gibi yerler'e nüfus müdürlüklerimiz, e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yerleşim yeri adres beyanı yapabilecektir."

AdminAdmin

YORUMLAR