Maraş Televizyonu
HV
27 MART Pazartesi 09:39

Güldür Güldür'de Ali Sunal'ın Deprem Konuşması Ve Deprem Skeci Gündem Oldu: 'Cahil Savar'

Güldür Güldür Show, depremde yapılan güzellemeleri, bağış adı altında gönderilen topuklu ayakkabıları ve depremin 'HAARP' silahı ile yapıldığını öne sürenlerle adeta dalga geçti. Bölümün başında Ali Sunal'ın depremle ilgili yaptığı giriş konuşması da çok büyük övgü topladı.

GÜNDEM
Güldür Güldür'de Ali Sunal'ın Deprem Konuşması Ve Deprem Skeci Gündem Oldu: 'Cahil Savar'

Eleştirel skeçleriyle gündeme gelen Güldür Güldür’ün moderatörü Ali Sunal programın başlangıcında Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşananlara isyan etti.

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür programının moderatörü olan Ali Sunal, program başlangıcında yaptığı konuşma ile seyircilerden büyük alkış aldı. 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasındaki normalleşmeden bahseden Ali Sunal şunları söyledi:

“Herkes normalleşmenin peşinde. Peki nedir bu normal? Mesela fay hattına binalar yapmak mıdır normal olan? Çalışmalar ve yardımların gecikmesi, denetlenmemiş binalar, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler, çürük binalara imar affı vermek normal midir? Çadır satılması normal midir? Bir kişinin bile sorumluluk hissedip ben hata yaptım, özür dilerim diyerek istifa etmemesi mi normal olan?”

Resmi verileri göre 47 binden fazla kişinin öldüğü deprem felaketinde vatandaşlar günlerce zorluklar çekti. Binlerce kişinin evsiz kaldığı felakette Kızılay'ın çadır sattığı ortaya çıktı. Bazı haber kanalları yaşanan felakette kimse hiçbir sıkıntı çekmemiş gibi, yakınlarını kaybetmemiş gibi güzellemeler yaptı. Çadır sıkıntısı çekip yardım alamadığını söyleyen vatandaşlar provokasyon ile suçlandı.

“UMARIM TUTUKLANMAZSIN”

Show TV’de yayımlanan Güldür Güldür Şov, A Haber muhabirini skeç konusu yaptı. Acılı depremzedenin mutlu olduğunu iddia eden muhabiri susturan ise skecin ‘Cahil Savar’ karakteri oldu. Cahil Savar, yandaş muhabiri bantlayıp götürdükten sonra, “Teşekkürler Cahil Savar, umarım tutuklanmazsın” dedi.

"TOPUKLU AYAKKABI, TAKMA KAŞ, BİBLO"

Yine skeçte felaketten etkilenen vatandaşlara yardım adı altında topuklu ayakkabı ve makyaj malzemeleri gönderenler de eleştirişdi.

"HAARP"

Yaşanan felaketi sözde Amerika'nın iklim olaylarına ve hava durumlarına müdahale etmek için geliştirmiş olduğu HAARP adlı teknolojiye bağlayanlar da tiye alındı.

Skecin tamamını izlemek için  tıklayınız.

AdminAdmin

YORUMLAR