Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 23:01

İstanbul'da yerel seçim için adaylık yarışı başladı! Sürpriz İsimler Var...

AK Parti kulislerinde İstanbul için adaylık için Murat Kurum, Tevfik Göksu, Fahrettin Koca ve Şadi Yazıcı isimleri ön plana çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul bölge milletvekillerine aday belirlenme sürecini beklemeden çalışmaları için talimat verdi. MHP Genel Başkanı Bahçeli ise İstanbul dahil 11 büyükşehrin Cumhur İttifakı yönetimine geçmesi gerektiğini vurguladı.

GÜNDEM
İstanbul'da yerel seçim için adaylık yarışı başladı! Sürpriz İsimler Var...

 ismi geçenlerden... Özellikle İBB meclisinde muhalefet tarzıyla adından söz ettiren Göksu'nun da 2024 yılında AK Parti'nin İBB adayı olabileceği konuşuluyor.

Şadi Yazıcı

Adaylık için konuşulan bir diğer isim Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı... Sosyal medyayı aktif kullanan ve gerek teknoloji konusunda yaptığı çalışmalar gerekse gençlerle iyi bir iletişimi olan Şadi Yazıcı'nın Kadir Topbaş ekolüne yakın bir isim olması şansını artırıyor. Hatırlanacağı üzere İBB'nin Tuzla'daki bir açılışında sahneden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Başkan Yazıcı, öfkeli bir grubun saldırısına uğramıştı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dik duruşundan dolayı Şadi Yazıcı'ya teşekkür etmişti.

Fahrettin Koca

Kulislerde adaylık için bu isimler ön plana çıkarken son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ismi de muhtemel adaylar arasında anılmaya başlandı. Ancak Bakan Koca'nın adaylık konusundaki tavrı henüz net değil.

BAHÇELİ DE İSTANBUL'U VURGULADI

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de İstanbul dahil 11 büyükşehrin yerel seçimde Cumhur İttifakı yönetimine geçmesi gerektiğini ifade etti. Bahçeli açıklamasında "CHP ve HDP başta olmak üzere muhalefet partilerinin yönetimi altında inim inim inleyen belediyelerin milli iradenin müdahalesiyle kurtarılması önümüzdeki en sıcak gündem konusu haline gelmiştir. Bilhassa İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte HDP'nin terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık maksadıyla zehirleyip seferber ettiği belediyeler mutlaka el değiştirmeli ve cumhurun yönetimine geçmelidir" dedi.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR