Maraş Televizyonu
HV
27 MART Pazartesi 09:38

Kahramanmaraş'ta Çadırkentte Yangın Faciası! Depremzedeler Kabusa Uyandı

Kahramanmaraş'ta çadırkentte elektrikli ısıtıcıdan yangın çıktı, 8 çadır kül oldu. Yangının çıktığı çadırda kalan 3 kişilik aile hafif yaralı halde kurtarıldı.

ASAYİŞ
Kahramanmaraş'ta Çadırkentte Yangın Faciası!  Depremzedeler Kabusa Uyandı

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 11 ilde büyük yıkıma neden olurken, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde 45 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

ELEKTRİKLİ SOBADAN KAYNAKLANDI İDDİASI
Depremin yaralarını sarmak için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ederken sabaha karşı Kahramanmaraş'ta üzücü bir olay yaşandı. Belediye personelinin kullandığı 8 çadır çıkan yangında küle dönerken, yangının depremzedelere yapılan tüm uyarılara rağmen kullanılan elektrikli sobadan kaynaklandığı iddia edildi.

Saat 04.20 itibarıyla çıkan yangında can kaybı yaşanmazken, 3 kişilik bir ailenin kaldığı çadırın yanmasıyla babanın kolunda ufak bir yaralanma ve annenin saçları ile parmak uçlarında ufak yanıklar meydana geldiği ifade edildi. Ailenin tedavisinin hastanede devam ettiği kaydedildi.

Yangının çıktığı bölgede çadırlarda kalan depremzedeler büyük korku yaşarken, vatandaşların kısa sürede tahliye edildiği öğrenildi.

AdminAdmin

YORUMLAR