Kahramanmaraş Valiliği, Dulkadiroğlu ilçesindeki bir ilkokulda ortaya çıkan taciz iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, iddiaların doğru bilgilendirilmesi amacıyla Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma yapıldığı ve Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulduğu belirtildi.

Ayrıca, şikayetçi öğretmenin talebi doğrultusunda başka bir okula geçici görevlendirildiği, Okul Müdürü, Okul Müdür Yardımcısı ve bir öğretmenin ise 657 sayılı Kanunun 137. Maddesi kapsamında soruşturma sürecinde görevden uzaklaştırıldığı ifade edildi.

Valilik açıklamasında, "İddialarla ilgili adli ve idari işlemler Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir" denildi.

Açıklamada, “Bazı basın-yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna yansıyan Dulkadiroğlu ilçemizdeki bir ilkokulda taciz iddialarıyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bahse konu iddialarla ilgili Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanlığınca idari soruşturma yapılmış, ayrıca daha kapsamlı bir inceleme/soruşturma yapılması için Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulmuştur. Soruşturmanın selameti için şikayetçi öğretmen A.M. talebi doğrultusunda başka bir okulda geçici görevlendirilmiş, Okul Müdürü N.S. ile aynı okul müdür yardımcısı N.Y. ve yine aynı okul öğretmeni Ö.A. soruşturma sürecinde Valiliğimizce, 657 sayılı Kanunun 137. Maddesi kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır. İddialarla ilgili adli ve idari işlemler Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir” ifadelerine yer verildi.