Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 22:37

MHP Karhamanmaraş Milletvekili Karakoç Dora Söz Verdi: Elbistan'a Güreş Eğitim Merkezi Geliyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, sporun önemine vurgu yaparak, Geleneksel Dereköy Şeref Eroğlu Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası'nda birinci olarak kürsüye çıkan İstiklal Spor Kulübü'nün 13 yaşındaki güreşçisi Yunus Emre Kökünüz'ün başarısını tebrik etti ve sporcusunun kendisinden istediği güreş eğitim merkezi için söz verdi.

YEREL
MHP Karhamanmaraş Milletvekili Karakoç Dora Söz Verdi: Elbistan'a Güreş Eğitim Merkezi Geliyor!

Karakoç Dora, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, şu sözleri dile getirdi: "Geleneksel Dereköy Şeref Eroğlu Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası'nda benim adıma mindere çıkıp birinci olarak kürsüye çıkan İstiklal Spor Kulübü'nün 13 yaşındaki güreşçisi, 4. nesil pehlivan, güzel evladımız Yunus Emre Kökünüz'e tüm hayatı boyunca başarılar dilerim. Sporcumuzun benden isteği Elbistan’a güreş eğitim merkezi açılması oldu. Ben de kendisine hediyem olarak bu talebi karşılamaya söz veriyorum."

Karakoç Dora'nın bu açıklaması, Elbistanlı sporcuların umutlarını yeşertti. Elbistan'a güreş eğitim merkezi açılması, bölgedeki sporun ve güreşin gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım olarak görülüyor.

Elbistan halkı ve spor camiası, bu müjdeli haberi heyecanla beklerken, Yunus Emre Kökünüz gibi genç yeteneklerin daha fazla desteklenmesi ve sporun yaygınlaştırılması için atılan bu adım büyük bir önem taşıyor.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR