Maraş Televizyonu
HV
20 MART Pazartesi 16:05

Vali Çiçek Adıyaman'ın Umudu Oldu

Kahramanmaraş’ın pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen şiddetli depremlerin ardından neredeyse bütün şehir toz duman olmuştu. 11 ili etkileyen büyük deprem 45 binden fazla vatandaşın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek depremin ilk anında beri Kahramanmaraş’taydı. Koordinatör vali olarak atanan Vali Çiçek hem arama kurtarma çalışmalarında hem de enkaz kaldırma çalışmalarında büyük başarılara imza attı.

GÜNCEL
Vali Çiçek Adıyaman'ın Umudu Oldu

Başarılarıyla adından söz ettiren Koordinatör Vali Gökmen Çiçek Elbistan’da ki başarıları sayesinde Elbistan’ı yeniden hayata döndürdü. 
Depremden etkilenen iller arasında neredeyse başta gelen Adıyaman’da da Vali Çiçek görevlendirildi. Bu süreçte hiç dinlenmeden gecesini gündüzüne katan Vali Çiçek bir de afet üzerine afet yaşadı. Adıyaman’a gider gitmez hızlı bir başlangıç yapan Vali Çiçek’in şehirdeki planları sel sularına karışıp gitti. Fakat vazgeçmedi ve tüm gücüyle şehirde çalışmalara devam etti.

Artık her şeyi kontrol altına alan Vali Çiçek tüm çalışmalarda bizzat kendisi bulunuyor ve işini şansa bırakmıyor. Sel felaketi ardından açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek şunları aktardı:”Adıyaman'da kuvvetli yağış dolayısıyla çadır kentlerimizde yaşayan vatandaşlarımızın bir sıkınıtı yaşamaması için arkadaşlarımızla birlikte çadır kentlerimizi kontrol ettik. Bazı noktaları tedbir amaçlı tahliye ettik. Şükür şu an itibariyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır.”

AdminAdmin

YORUMLAR