Maraş Televizyonu
HV
26 EYLÜL Salı 05:37

MİT, YPG/YPJ'nin Münbiç Sorumlusu Uman Derviş'i Etkisiz Hale Getirdi!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü YPG/YPJ'nin Münbiç'teki sözde sorumlusu Uman Derviş'i etkisiz hale getirdi. Uman Derviş'in Türkiye'deki metropollerde eylem planlama ve yönlendirme sorumluluğu taşıdığı ve Suriye'den Türkiye'ye yönelik eylemleri organize ettiği belirtildi.

ASAYİŞ
MİT, YPG/YPJ'nin Münbiç Sorumlusu Uman Derviş'i Etkisiz Hale Getirdi!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü YPG/YPJ'nin Suriye'nin Münbiç bölgesindeki sözde sorumlusu Uman Derviş'i etkisiz hale getirdi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Uman Derviş, terör örgütü PKK'ya 1998 yılında katılan bir terörist olarak bilinmekte ve Türkiye'deki metropollerde eylem planlama ve yönlendirme sorumluluğunu üstleniyordu. Ayrıca, Suriye'den Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilmesi planlanan eylemleri organize etmekle suçlanıyordu.

Terörist Uman Derviş, özellikle Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerinde görev yapan güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin talimatını verdiği iddia edildi. MİT, bu bilgiler doğrultusunda terörist Derviş'i takibe aldı ve Suriye'nin Münbiç bölgesinde olduğunu tespit etti.

MİT tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda, terörist Uman Derviş'in korumalarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği açıklandı.

 

 

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR