Bu şehirde çocuk olmak suç mu? Milyar liralık tesisler çocuklara da hizmet etmeyecekse neden yaptık? 

Tanıdık bulduk, dostlarımız idare etti ama artık susacak hal kalmadı. Yanı başımızda devasa bir Hastane varken muayene etmeye tenezzül etmeyip şehrin öbür ucunda ki çocuk Hastanesine yönlendirmek acziyet değil mi?

Necip Fazıl Şehir Hastanesi acilinde 18 yaş altını asla muayene etmiyorlar. Niyet iş yapmak olsa eyvallah. Bu kural değiştirilemez kanun olmuş. Millette bunun arkasına saklanmaya alışmış. Biz bakamayız çocuk hastanesine götürün diyorlar. 

Mazallah anında müdehale edilmesi gereken bir şey olsa milyarlara mal olmuş hastane de çocuğunuz gözünüzün önünde hayatını kaybedebilir!

İlla birinin ölmesi, birinin çıkıp sizi rezil etmesi mi lazım? Bu koca koca binalar ihtiyaç hasıl olduğunda çocuklara hizmet etmeyecekse neden yaptık biz bu hastaneleri?

Erkenez ve Karacasu bölgelerinde yüzlerce değil binlerce konteyner var. Bu mahallelerde bir ilçe kadar nüfus var ama gel gelelim işi hizmet olanların konforu bu çocukların canından ve sağlığından daha değerli!

Sağlık Müdürlüğü Allah’a emanet, Hastane desen Milyonluk şehrin yükü Tıp Fakültesi ve Yörük Selim Devlet Hastanesinin üzerinde. İnsanlar 50 yıl önceki sıra sisteminde kıvrana kıvrana, beddua ede ede doktor görmeye çalışıyor. 

İşin daha da acı tarafı işi bu kamu alanlarında ki şartları toplumun ihtiyacına göre yönetmek ve ihya etmek olanlar sadece seyrediyor! 

Koltuklarına yapışmışlar, icra makamları da malum milyonlarca lira gelir seviyesine ulaşmış olan Saltanat sarayı sendikanın konfor seven yöneticilerine teslim edilmiş. Gel de bu şehirde yaşa! Beden sağlığın bozulmazsa bu manzara insanın ruh sağlığını bozar. 

Sağlık alanında yazmaya başlasam kesin bir kaç cilt kitap olur. Ama ben yoruldum onlar yorulmadı. Artık söylediğim her söz kulaklara bile dokunmadan terki diyar oluyor. Dilimde tüy bitti derler ya. Boğazım kurudu, yazacak sözcük bulamaz hala geldim ama en ufak bir düzelme yok. Bu şehirde sağlıklı kalmak artık herkesin en büyük önceliği olmak zorunda. 

Çocuk Hastanesi sadece Suriyeli vatandaşlara hizmet eder hale gelmiş. O zaman söyleyelim de artık kimse çocuk yapmasın. Kamu binaları da sizin için kahvehane gibi görev yapsın.