SİYASET

Ali Öztunç: " Belli Ki Her Seçimde Kahramanmaraş'a Yalan Söyleyenler Paniklemiş!"

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin açıklamasına ilişkin çok sert ifadelerde bulundu.

Ali Öztunç:

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin açıklamasına ilişkin çok sert ifadelerde bulundu.

İşte Ali Öztunç'un o açıklaması...

"Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim memleketimize hızlı tren sözü verip sonra da sözünü tutmayanlar ile ilgili dün bir açıklama yapmıştım. Belli ki her seçimde Kahramanmaraşa yalan söyleyenler paniklemiş. AKP’li Plan bütçe komisyonu Başkanı Lütfü Elvan hızlı tren ile ilgili açıklamayı yapıp haritayı paylaştı. Haritaya göre hızlı tren Kahramanmaraş’tan geçmiyor. Ama AKP Kahramanmaraş vekilleri bu harita üzerinde oynayarak geçiyor diye açıklama yapıp beni yalancılıkla suçluyor. Sizin plan bütçe komisyonu başkanınız açıklıyor haritayı. Yalancı arıyorsanız kendi başkanınıza sorun. Kahramanmaraş’a hizmet yapmadığınızı söylediğimde saldıracağınıza hizmet yapmayı seçin.  Kac yüz milyon dolarlık yatırım yapmışlarmış da mış mış... bu sözde yatırımları sizden başka gören Kahramanmaraşlı yok. Ezilip laf yetiştirme derdine düşeceğinize mesela AKSU çayını temizleyin. Elbistana havaalanı sözünüzü tutun. Kahramanmaraş su cenneti olduğu halde Köylerdeki susuzluğu çözün. Kendi yakınlarınızın çiftlik yolları yerine Köy yollarını asfalt yapın. Ne dersiniz? Son olarak Kahramanmaraşlı hemşerilerim beni de tanır sizi de... Belediyenizin tembelliğini hergün ilan etmeye devam edecegim. Siz Kahramanmaraş’ı çantada keklik görüp iş yapmıyorsunuz. Bende sizi uyarı görevimi yapıyorum ve memlekete hizmet gelmesini sağlamaya çalışıyorum. Ama Azdan az çoktan çok... hodri meydan.."

KAHRAMANMARAŞLI HEMİRELERİMİZE YALAN SÖYLÜYORLAR

Ak Parti Kahramanamraş twitter hesabından ise konuya yönelik şu açıklamalar yapılmıştı:

"KAMUOYUNA DUYURU Türkiye son 18 yılda, başta ulaşım olmak üzere birçok alanda adeta yeni bir çağ açan yatırımlarla şaha kalktı. Covid-19 salgınında tüm Dünya’da ekonomin çarkları yavaşlayıp, binlerce insan işsiz kalırken Türkiye böylesi zor süreçte bile yatırımlarına,görmezden gelip kara propaganda ile Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin gözünün içine baka baka yalan söylemektedir. Paylaşıma konu ihale Gaziantep-Mersin hızlı tren hattının ana arter ihalesidir, bağlantı yolları ihalesi bilahare yapılacak ve Kahramanmaraş’ımızı da bağlayacağız."