SPOR

Arda Güler kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Fenerbahçe'nin 2,5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladığı Arda Güler kimdir?

Arda Güler kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

25 Şubat 2005'te Ankara'nın Altındağ ilçesinde dünyaya geldi. 2014 yılında 9 yaşında iken Gençlerbirliği altyapısına katılan Arda, yeteneği ile ön plana çıktı. 2018'e kadar Başkent ekibinde forma giyen genç solak, Şubat 2019'da Fenerbahçe'ye katıldı. 14 yaşında Fenerbahçe'ye katılan Arda, hayalini kurduğu kulübe geldiğini belirtmiş ve "Bir yanda yıllardır beraber futbol oynadığım takım arkadaşlarımdan ve hocalarımdan ayrılmanın üzüntüsü, diğer tarafta taraftarı olduğum ve hayalini kurduğum kulübe gelmenin mutluluğu..." ifadelerini kullanmıştı.

Elit Akademi Ligi U14'te 21 maçta 12, Elit Akademi Ligi U15'te 13 maçta 5, Elit Akademi Ligi U16'da 6 maçta 1 gol atan Arda'nın uzun yıllar Türk futboluna katkı sunması bekleniyor.

Fenerbahçe'de kısa süre içerisinde fark yaratan 16 yaşındaki Arda Güler, geleceğin en önemli yıldız adayları arasında gösteriliyor. Sol ayağını çok iyi kullanan ve 10 numara pozisyonunda görev alan Arda, Emre Belözoğlu, Tahir Karapınar ve Ekrem Ekşioğlu’nun da yakından bildiği bir oyuncu... Orta saha pozisyonunda oynayan Arda Güler’in imzasına Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Sportif Direktör Emre Belözoğlu, İdari Koordinatör Selçuk Şahin, Futbol Akademi Genel Koordinatörü Tahir Karapınar ve Arda Güler’in ebeveynleri Ümit ve Serap Güler katıldı.