Yerel

Başkan Güngör Duyurdu! Ekinözü Sağlık Turizmine ev sahipliği yapacak...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ekinözü Belediyesini ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.

Başkan Güngör Duyurdu! Ekinözü Sağlık Turizmine ev sahipliği yapacak...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ekinözü Belediyesini ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibini sıcak bir ilgiyle karşılayan Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Bilal Eker, bilgi alış verişi esnasında yaptığı kısa konuşmada; “Türkiye’de ve dünyada görülen koronavirüs tehlikesine karşı Ekinözü’nde de mücadelemiz devam ediyor. Şükürler olsun bir vakamız yoktur. Emniyet amirimizle, Kaymakam beyle birlikte salgına karşı mücadele ettik. Çalışmalarımız arasında yer alan ilaçlamalar devam etmektedir. Büyükşehir Başkanımızın sayesinde 500 gıda paketi dağıtımı yaptık. İkinci bir konuya da gelince, şu anda Büyükşehir Belediyemizin Orta İçmeler’imizde yapmış olduğu Kültür ve Turizm Sağlık Merkezi’mizin ilk aşaması bitti. Allah izin verirse, önümüzdeki sezonda bütünüyle bitirmeye çalışacağız. Bunun da Büyükşehir Belediye Başkanımızın sayesinde olduğunu belirtmek isterim. Aşağı İçmeler’de bizim otelimiz vardı, atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediye’mize rica ettik, sağ olsunlar, kabul ettiler, bu oteli yıktık ve yerine yeni, modern bir otel yapıyoruz. 15 gün içinde yeni otelimiz de hizmete açılacak. Bütün bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, hepinize muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

Bilal Eker’inverdiği bilgilerden sonra söz alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir buçuk yıl önce meclis üyeleri, ilçe belediyeleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen toplantılar, bilgi alış verişleri neticesinde hazırlanan ihtiyaç listesi ve eylem planını hatırlattığı konuşmasında “Bugün şirin ilçemiz Ekinözü’ndeyiz. Burası tabi çok önemli şairlerimizden, yazarlarımızdan üstat Abdurrahim Karakoç’un da memleketi. Bu vesileyle onu da rahmetle, minnetle anıyoruz.Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumluluğu üstlendikten sonra yoğun bir şekilde belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz öncelikli olmak üzere toplantılar gerçekleştirdik. Bu toplantılarda şehrimizin bütün ihtiyaçlarını ortaya koyduk. Toplantılar hemşehrilerimiz, parti teşkilatımız, kadın kolları, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. İhtiyaç listelerini belirledikten sonra eylem planına geçiş yapıldı. Her bir çalışma için, ayrı birer eylem planı yaptık. Belediye başkanlarımız ve çalışma arkadaşlarımla işbirliği içerisinde bunları yürütmeye çalışıyoruz. Tabi bir, bir buçuk yıl süre içerisinde seçim, akabinde yoğun bir program, kış ve sonrasında dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi süreci derken bugüne geldik. 1 Haziran’la itibaren normalleşme sürecine girdik. İnşallah daha iyi günlere kavuşacağız. Bu süreci de inşallah atlatacağımıza inanıyoruz. Normalleşme sürecine girmemiz, bizi rehavete düşürmesin. Hükümetimiz, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından alınmış olan sağlık tedbirlerine uymamız gerekiyor.”dedi.