Yerel

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş’ta

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çanakkale ruhunu 81 ile taşımak için faaliyete soktuğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş’a geldi.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş İl Kültür ve turizm Müdürlüğü Koordinesinde 30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta ziyarete açıldı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 2 Temmuz 2020 Perşembe gününden itibaren yola çıkmış ve 81 ilimizde 7’den 77’ye herkese kapılarını açıyor. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi.

Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” ülküsüyle Çanakkale ruhu, Türkiye’nin dört bir yanına taşınacak. Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde 09:00-18:00 saatlerinde Kahramanmaraş Demokrasi Meydanı’nda Kahramanmaraşlı vatandaşların ziyaretlerine açık olacak.