Yerel

CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZTUNÇ’A İDDİALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ SORULAR!

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Su konusunda ki bazı iddialarına karşı birkaç soru! Yanıtları bekliyoruz.

CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZTUNÇ’A İDDİALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ SORULAR!

CHP Milletvekili Ali Öztunç sosyal medya hesabından ‘’20 km uzaklıktaki Fatmalı mahallesinde su yok, insanlar taşıma yoluyla evlerine su götürüyorlar’’ twitini alıntılayıp Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e’’AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı, bak ben söylemiyorum, millet söylüyor.Millet isyan ediyor artık kötü yönetimine… Bu çağda hala su sorunu yaşayan köyler var. Makamdan biraz dışarı çık ve Kahramanmaraşlının halini gör.’’ twiti ile suçluluk psikolojisiyle gereksiz bir sosyal medya polemiğine girişti.

Bu haber üzerine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal sosyal medya hesabından Ali Öztunç’un iddialarını’’ Taş üstüne taş koyamayanlar Kahramanmaraş’taki şebeke arızasından kaynaklı kontrollü su kesintisinden ucuz siyaset üretme peşindeler.Siz önce Kahramanmaraş'ın 2 katı pay alıp, suyu 3 kat fazlasına satan kendi partinizin yönettiği İstanbul'da tankerle su verilen mahallelere bakın.’’şeklinde bir twit atarak çürütmüştü. Sayın Öçal twitine İstanbul Büyükşehir Belediyesinin  5 Temmuz 2020 tarihinde Şile’deki su kesintisi nedeniyle tankerle su yardımı yapıldığına dair fotoğrafları da eklemişti. Ali Öztunç daha sonra tekrar bir twit atıp, bu fotoğrafların eski yıllara ait olduğunu belirtti. Böylelikle Öztunç’un 5 Temmuz 2020 tarihinde Şile’deki su kesintisinden de haberi olmadığını görmüş bulunuyoruz. Daha sonra bu twitini silerek Sayın Öçal’a suçluluk psikolojisiyle  sosyal medya’da yanıt vererek polemiğini sürdürdü.

Sayın Öztunç’a soruyoruz; Kahramanmaraş’ta 20 m3 su tüketimine 70 TL. ödeme yapılırken İstanbul’da yaşayan insanlar neden 140 TL ödeme yapıyorlar. Kahramanmaraş’ın iki katı devletten pay alan, suyu da bizden üç kat pahalıya satan CHP belediye sorumluluğunda olan Büyükşehirler’deki vatandaşlar ne yapsın. Orada yaşayan insanlar bu memleketin insanları değil midir? Su kesintileri İstanbul Şile’de olduğunda niye sesiniz çıkmıyor? Kahramanmaraş’ın su fiyatları diğer Büyükşehirler arasında kaçıncı sırada yer alıyor? Bu sorularımıza cevap vermenizi bekliyoruz.