SAĞLIK

Covid olduktan sonra penisi 4 santimetre küçüldü

ABD'de bir erkek Covid-19 geçirdikten sonra penisinin hemen hemen 4 santimetre küçüldüğünü iddia etti. Covid sonrası ereksiyon sorunları yaşayan adamın penisinin küçüldüğü belirtildi.

Covid olduktan sonra penisi 4 santimetre küçüldü

NZHerald'da yer alan habere göre, ismi verilmeyen ABD'li bir kişi, Covid-19 geçirdikten sonra penisinde küçülme meydana geldiğini farketti.  Covid geçirmeden öncesinde penisinin "ortalamanın üstünde" olduğunu iddia eden kişi, hastalık sonrası 4 santimetreye varan bir küçülme fark etti.

30'lu yaşlarında olduğunu söyleyen erkek Covid nedeniyle hastanede tedavi gördükten sonra bir süre ereksiyon sorunları yaşadığını, bu sorunların tedaviyle geçtiğini söyledi. kişi, "Ancak bir sorunum kaldı" diyerek penisinin küçüldüğünü söyledi.

Penisinin 3.8 santimetre küçüldüğünü söyleyen kişi "Doktorlarım kalıcı olabileceğini söylüyor. Bu durum özgüvenime ve yataktaki performansıma olumsuz etkili oldu" dedi.

"Penis küçülmesi domino etkisiyle olabilir"

ABD'li ürolog Ashley Winter, ereksiyon sorunları sonrası penisin küçülebileceğini, Covid'le bu durumun "domino etkisiyle" yaşandığını söyledi.

The Sun'ın aktardığına göre, çeşitli çalışmalar Covid enfeksiyonu sonrası kan damarlarında tahribat nedeniyle penisin küçülebileceğini göstermişti.

University College London'daki çalışmaya katılan 3400 kişinin 200'ü uzun Covid belirtileri yaşadığını, penisin küçülmesinin de nadir görülen bir etki olduğunu göstermişti.