Yerel

DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Yönetimini tanıttı!

DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Yönetimini tanıttı

DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Yönetimini tanıttı!

DEVA Partisi Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı olarak yaklaşık 2 ay önce görevlendirilen Başkan Karatutlu, İş İnsanı İmdat Tufan, Şehir Planlamacısı Hatice Koç ve Eğitimci Naz Başaran’dan oluşan Kurucu Heyet ile beraber İl Yönetim Kurulu Üyelerini açıkladı. Karatutlu, toplumun her kesiminden, her meslek grubundan üyelerin yer aldığı isimleri, bugün gerçekleştirilen bir programla basına ve kamuoyuna tanıttı.

Programa, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Av. Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan emekli emniyet mensubu İlhan Eker de katıldı. 

Programda konuşan Başkan Karatutlu, sözlerine 15 Eylül 2020 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Kahramanmaraş basının değerli emekçisi Lütfi Yıkan’ı anarak başladı. 

Başkan Karatutlu: “18 Temmuz 2020’de Kahramanmaraş’ın kurucu heyetinin belirlenmesinden yaklaşık 60 gün sonra İl yönetim kurulumuzu oluşturduk. Birbirinden değerli yönetim kurulu üyelerimiz, Türkoğlu Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Sayın Av. Kazım Kuncan ve Ekinözü Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Emekli Emniyet mensubu Sayın İlhan Eker ile karşınızdayız.” Dedi.

Başkan Karatutlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim için siyaset; dürüstlüğün ve erdemin her koşulda hâkim değer olmasıdır. Herkesin insan onuruna yakışır şekilde barış ve huzur içerisinde yaşayabilmesinin temin edilmesidir. Tek bir vatandaşımızın dahi bu ülkede kendini garip, dışlanmış, öteki hissetmemesidir. Önceliğin bireyler olması, ‘insan varsa devlet vardır’ anlayışıyla hareket edilmesidir. Ülkemizin içinde huzurla yaşayacağımız, hepimizin ortak yuvası haline getirilmesidir. Başta kadınlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın özgürlüğü ve güvenliğidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim ve öğretim almasıdır. Herkesin insanca yaşama standartlarına erişmesinin şartı olarak sosyal adaletin teminidir. Kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin inşa edilmesidir.

Herkes için iyi olan politikaların ortak akıl, istişare ve uzlaşma kültürüyle oluşturulabileceğine inanıyoruz. Ülkemizin problemlerine çözümler üretmek için çalışırken farklı fikirleri, kimlikleri, anlayışları ve inançları bir zenginlik olarak değerlendiriyor ve farklı görüşleri ortak iyiyi bulmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Yurdumuza, tarihimize ve kültürümüze ruhunu veren erdemi, dürüstlüğü, hoşgörüyü, tevazuyu, çalışkanlığı, fedakârlığı ve dayanışmayı siyaset anlayışımızın en önemli değerleri olarak görüyoruz. Bu siyaset anlayışı ile herkesin inanç ve ibadet özgürlüğü ile yaşam tarzına saygılı olacağız. Dini kutsallarımızı günlük siyasete malzeme etmeyecek, siyasi propaganda aracı haline getirmeyeceğiz. Türkiye tek bir akla, dar bir kadroya sığdırılamayacak kadar büyük bir ülkedir. Muhalefet kurumunu ve muhalif görüşleri siyasetin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışımızın gereği olarak, tüm siyasi partilerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog kanallarımızı her zaman açık tutacağız. Partimizin oluşum sürecini, tüzüğünü ve karar alma mekanizmalarını tümüyle demokratik siyaset kültürü üstüne kurmuş durumdayız. Doğru hedeflere ancak doğru kadrolarla ulaşabiliriz.”

DEVA Partisi Yönetim listesi

1    İrfan KARATUTLU    Uzman Doktor  
2    İmdat Tufan     İş İnsanı
3    Hatice Koç    Şehir Planlamacı
4    Naz Başaran    Eğitimci- Yönetici
5    Emine Sarı     Mimar
6    Seda Boyraz    Çocuk Gelişimi Uzmanı
7    Melike Gemalmaz    Çalışma Ekonomisi
8    Samet Kısacık     Avukat
9    Ejder Seçkiner    Uzman Doktor
10    Ali İhsan Etli     İnşaat Mühendisi
11    Adem Gerekli     Mali Müşavir
12    Abdulkadir Küçükdevlet    Sigortacı-Ede turizm sahibi
13    Seçkin Özdoğan    Avukat
14    A.Melih Eyitmiş     KSÜ öğretim Üyesi
15    Turgut Sezal     İç Mimar
16    Ramazan Hançer    Ziraat Mühendisi
17    Hulusi Boyar    İnşaat Mühendisi
18    Ferhat Ergin     İlaç Firması Bölge Müdürü
19    Volkan Dalyan     Jeoloji Mühendisi
20    Mehmet Moroğlu    Grafiker
21    Ahmet Karayağlı     Avukat
22    Ömer Çankaya    Çevre Mühendisi
23    Mehmet Bayır     İnşaatcı-Harfiyat
24    Hanifi Edip Alcı    İç Mimar
25    Volkan Alkan     Güvenlik Görevlisi
26    Yakup İncegül    Müteahhit
27    Murat Gül     Avukat
28    Salih Dökme    Sigortacı-Market Sahibi
29    Selahattin Hamzaoğlu    Tekstilci
30    Ahmet Durmaz    Mali Müşavir
31    İrfan Gölcü    İşletmeci-İpek Mobilya Bayi
32    Murat Şahinkanat    Mali Müşavir
33    Mehmet Ünlügedik    Sigortacı
34    Hasan Yankaya    Esnaf
35    Veysel Dedeoğlu    Emlakcı-İşletme
36    İbrahim Sarıkaya    Harita Mühendisi
37    Osman Doğan Bastırmacı    Reklamcı- Radyo Sinema
38    Mustafa Balseven    Esnaf
39    Mustafa Yücel     Elek-Elektronik Mühendis
40    Mehmet Oğuz     Kırtasiyeci
41    Kurtuluş Karasu    Elek-Elektronik Mühendisi
42    Adem AKBAŞ                      Göç İdaresi Uzman
43    Bayram Öcal                        Siber Güvenlik Uzmanı