GÜNDEM

Elbistan'da Bir Skandal Daha! Meclis reddetti gene de EDS kuruldu!

Elbistan Belediye Meclisinden onay almayan vee en son Meclis toplantısı öncesi teklifi geri çekilen EDS şehre neden kuruldu!

Elbistan'da Bir Skandal Daha! Meclis reddetti gene de EDS kuruldu!

Elbistan da bir skandal daha meydana geldi. Elektronik Denetim Sistemi (EDS), kurulu için bir önceki meclis toplantısında teklif Meclis üyelerinin çoğunluk kararı ile reddedilmişti. Bu hafta yapılan son Meclis toplantısında yeniden gündeme alınan ama meclis toplantısından bir gün önce geri çekilen Elektronik Denetim Sistemi (EDS) cihazları karar alınmadan kuruldu. Kurulumu yapan şirket konu ile ilgili bilgi vermiyor. Elbistan Belediye meclisinden geçtikten sonra kurulması gereken Elektronik Denetim Sistemi (EDS), kimler tarafından neden kuruldu. Kurulum için kimden izin alındı?

Elektronik Denetleme Sistemi EDS, meclisten geçtikten sonra faaliyete geçecek ve trafik kural ihlali varsa doğrudan sistem tarafından cezai işlem uygulanacak. Işık, Park ihlali gibi durumlarda Merkezi sistem hiç hatayı gözden kaçırmayacak. Bazı meclis üyelerinin Elbistan da halk tarafından tepki çekeceği için teklifi veto edip reddedilmesini sağlamıştı.