SİYASET

Flaş: Beklenen revizyon yapıldı! 3 bakanlığa atama yapıldı, 2 bakan görevden alındı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, diğerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı'na ise Mehmet Muş atandı. Bu kararlarla birlikte Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan görevden alındı.

Flaş: Beklenen revizyon yapıldı! 3 bakanlığa atama yapıldı, 2 bakan görevden alındı!

RUHSAR PEKCAN GÖREVDEN ALINDI YERİNE MEHMET MUŞ ATANDI!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile yapılan atamalara göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı. Ruhsar Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanı olarak Mehmet Muş atandı. Mehmet Muş uzun yıllardır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti içerisinde aktif olarak siyaset yapıyordu. AK Parti’de önemli görevlerde bulunan Mehmet Muş artık Ticaret Bakanı olarak Cumhurbaşkanlığı kabinesinde görev yapacak.

 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’UN BAKANLIĞI SONA ERDİ

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine değişikliğine dair ikinci kararı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerine oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kaldırılarak yerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kuruldu. Bu değişim sırasında ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da görevine son verildi. Yayımlanan atama kararı ile Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı kabinesinden çıkarıldı.

 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI BELLİ OLDU

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kaldırılmasının ardından kurulan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ise atama yapıldı. Bu Bakanlık için Derya Yanık görevlendirildi. Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak Derya Yanık bundan böyle Cumhurbaşkanlığı kabinesinde görev alacak. Türkiye’de aile ve sosyal hizmetlere dair tüm faaliyetleri Bakan Derya Yanık yönetecek.

 

 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA VEDAT BİLGİN ATANDI

 

Yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kaldırılması ile kurulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak Vedat Bilgin’i atadı. Vedat Bilgin bundan böyle çalışma ve sosyal güvenlik faaliyetlerini yönetecek ve Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapacak.