GÜNDEM

Kadirli'de yakılan Anız Dumanı Kahramanmaraş'ı vuruyor!

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde aralıksız yakılan Anızlar, Andırın ve Kahramanmaraş'ı da vuruyor. Şikayetler fayda etmiyor Kadirlililer uslanmıyor!

Kadirli'de yakılan Anız Dumanı Kahramanmaraş'ı vuruyor!

Her dönem yapılan ciddi uyarılara ve komik cezalara rağmen anız yangınları hem toprağın damalarını yok ediyor hem de toplumun tamamını etkiliyor. Günlerdir aralıksız devam eden Anız Yangını, Andırın ve hatta Kahramanmaraş kent merkezindeki insanları bile nefes alamaz hale getirdi. Hava kirliliğinde Türkiye'nin ilk 5 i arasında yer alan Kahramanmaraşlılar bu defa da Kadirlili bilinçsiz ve uslanmaz çiftçilerin anız dumanları da ile nefes alamaz hale geldi. 

400 DÖNÜM TAHILI YAKTILAR!

Kadirlili çiftçilerin her yıl ısrarla devam ettiği bu yasak eylem yüzünden 2018 yılında 400 dönülük tahıl alanı yok olmuştu. Daha önce de Ulusal basına düşen ve Kadirlinin ismine zarar veren bu eylem aralıksız devam ediyor. Durumdan rahatsız olan vatanbdaşlar bu eylemin her akşam 17:00 gibi başladığını ve yaklaşık 25 gün sabaha kadar devam ettiğini ifade ediyorlar. Kahramanmaraş'ın Binevler semtinde bile hem anız dumanı hem de o ürkütücü manzara görülebiliyor. Küçük çocukları olan aileler isyan ediyor.