EĞİTİM

KSÜ PDR Öğrenci Topluluğu, Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Öğrenci Topluluğu iş birliği ile 26 Mayıs 2022 tarihinde Üniversitemizde tanıtım gezisi ve seminerlerden oluşan bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

KSÜ PDR Öğrenci Topluluğu, Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

KSÜ Avşar Yerleşkesi turu, Teknoloji Geliştirme ve Uygulama Atölyesi ve ÜSKİM ziyaretleriyle başlayan program Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminerle devam etti. Seminerler kapsamında KSÜ Tanıtım Ofisi Sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Ahmet Hikmet Zabun KSÜle ilgili bilgileri katılımcılarla paylaşarak öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Program kapsamında ayrıca Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 3.sınıf öğrencilerinden Şakire Karadaş “Kendini Tanıma ve Gelecek Planlaması”, Yağmur Korkmaz ve Gökçe Ergan “Çevre Duyarlılığı”, “Esra Abden “Meslek Lisesinden PDR’ye Uzanan Serüven”, Psikolojik Danışman Samet Boyar “Aile İçi İletişim ve Arkadaş Seçimi” ve Uzman Psikolojik Danışman Burak Ahmet Uzunoğlu “Sosyal Medya Vatandaşlığı” konularında seminerler verdi.

Program sonunda Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Eyüp Gürbüz, başta KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve PDR Öğrenci Topluluğu Başkanı Zeliha Durmaz olmak üzere programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlikler dizisi Gençlik Otağında yapılan sunumlarla sona erdi.

Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ'nün tüm paydaşlarla iş birliklerini önemsediklerini ve imkânlar çerçevesinde desteklediklerini belirterek, PDR Öğrenci Topluluğunu yaptıkları kapsamlı etkinliklerden dolayı kutladı.

KSÜ’nün tüm imkânlarını öğrenciler için seferber etmeye çalıştıklarını kaydeden Rektör Can, aday öğrencileri KSÜ'de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Rektör Can, tanıtım etkinliklerinin ilerleyen günlerde de tüm hızıyla devam edeceğini belirtti.

Furkan CengizFurkan Cengiz