Yerel

Meteroloji ve Valilik Kahramanmaraş'ı uyardı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bu akşamdan itibaren Kahramanmaraş'ı şiddetli sağanak yağışa karşı uyarmasının ardından bir uyarı da Valilikten geldi. Yapılan açıklamada Sel, su baskını, yıldırım,ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteroloji ve Valilik Kahramanmaraş'ı uyardı...

Kahramanmaraş Valiliği bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada vatandaşları "Sel, su baskını, yıldırım,ulaşımda aksamalar, dolu yağışı, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı" uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün yaptığı açıklamada 9 Ocak 2022 Pazar günü akşam saatlerinden itibaren Kahramanmaraş'ı çok kuvvetli sağanak yağışa karşı uyarmıştı. Meteoroloji'nin uyarısının ardından sabah saatlerinde Kahramanmaraş Valiliği'de bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamda şu ifadeler kullanıldı;

"İlimiz için Meteorolojik Uyarı Bu geceden itibaren, Sel, su baskını, yıldırım,ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."